1 Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Myślą przewodnią naszych przeżyć mają być słowa z Ewangelii według św. Jana ”Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6, 32).

Pod koniec każdej Mszy Św. będzie pobłogosławiony opłatek wigilijny. Potem po opłatek proszę zgłaszać się do księdza przed zakrystią. Za opłatek składa się dowolną ofiarę.

Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: duże po 15 zł, małe po 8 zł.

Od poniedziałku do soboty zapraszam na Msze Św. o 16.00, które będą odprawiane jako RORATY. Na Roraty przychodzimy z lampionami, które symbolizują nasze oczekiwanie na Jezusa Chrystusa, Światłość, która rozbłyska w ciemnościach.

Z powodu zagrożenia epidemicznego odwiedziny chorych z Komunią Św. w Pierwszą Sobotę m-ca nie odbędą się.

W przyszłą niedzielę, 6 grudnia br. przypada Dzień św. Mikołaja. Parafialny Zespół Caritas przygotował paczki dla dzieci naszej parafii. Zapraszamy więc dzieci w wieku od 2 do 14 lat po każdej Mszy Św. po odbiór upominków. Dzieci mogą przygotować piosenki i wiersze o tematyce religijnej. Ofiarodawcom oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie tego radosnego wydarzenia.

Za tydzień będzie kolekta na utrzymanie Stolicy Apostolskiej oraz zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 29 listopada do 6 grudnia 2020 r.

ND 8.00:             + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

ND 9.30:             + Wojciech Pustuła w 11 r. śm.

ND 11.30:          + Jan Spych i rodzice z obojga stron

ND 16.00:          + Klaudiusz Wojnowski (Od Zakł. Pogrzeb. Orkus z Nowego)

PN 16.00:           + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

WT 16.00:          + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

ŚR 16.00:           + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

CZ 16.00:           + Krystyna Starko z ok. ur.

PT 16.00:           + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

SO 16.00:          + Eugenia w 25 r. śm. i Bronisław Kochmańscy oraz zm. z rodzimy Romaniuk i Smolińscy

ND 8.00:             + Władysława i Feliks Chmielewscy

ND 9.30:             + Jan Roszak w 19 r. śm. ora rodzice i rodzeństwo