2 Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

W II Niedzielę Adwentu, tj. dzisiaj mamy kolektę na utrzymanie Stolicy Apostolskiej oraz zbiórkę do puszek na Pomoc Materialną Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!

Od poniedziałku do soboty zapraszam na Msze Św. o 16.00, które są odprawiane jako RORATY. Na Roraty przychodzimy z lampionami, które symbolizują nasze oczekiwanie na Jezusa Chrystusa, Światłość, która rozbłyska w ciemnościach. Dzieci uczestniczące w Roratach otrzymają planszę pt. „W drogę z nami wyrusz, Panie!” obrazki konkursowe do przyklejania.

Przed i po każdej Mszy Św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny oraz wigilijne świece. Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: duże po 15 zł, małe po 10 zł. Za opłatek składa się dobrowolną ofiarę.

W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będą odprawione dwie Msze Św.: o 16.00 jako roraty i o 18.00. Zapraszam także o 17.30 na śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Uroczystość jest dniem modlitwy za młodzież żeńską oraz za jej posłannictwo w Kościele i świecie, dlatego bardzo serdecznie zapraszam nasz młodzież żeńską młodszą i starszą.

W piątek o 19.00 zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Katecheza dla dorosłych”. Temat spotkania: „Chrześcijańskie przeżywanie dnia Pańskiego”. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

W sobotę o 11.00 w salce parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla dzieci, które chcą śpiewać różne piosenki religijne. Serdecznie zapraszam.

W przyszłą niedzielę, 12 grudnia br. przyjedzie do nas Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Ksiądz Biskup będzie przewodniczył Mszy Św. o 11.30, podczas której poświęci medaliki NMP dla dzieci komunijnych, a także odrestaurowany ołtarz boczny Najświętszej Maryi. Dlatego zapraszam na tę Mszę Św. wszystkie dzieci komunijne oraz ich rodziców.

Przygotowanie do uroczystego poświęcenia medalików odbędzie się w sobotę o 10.00 w salce parafialnej. Zapraszam wszystkie dzieci komunijne wraz z rodzicami.

Porządek Mszy Św. i intencje od 6 do 12 grudnia 2021 r.

PN 16.00:            + Władysława i Feliks Chmielewscy

WT 16.00:            + Antonina i Jan Czarkowscy, Józef, Henryka i Anna

ŚR 16.00:            W intencji za naszą parafię

ŚR 18.00:            W intencjach Żywej Róży z Krusz o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz za zm. członków Róży Różańcowej o dar nieba

CZ 16.00:            ……………………………………………………………………………………….

PT 16.00:             + Helena, Józef, Jarosław Węglikowscy

SO 16.00:            + Edward oraz rodzice z obojga stron i bracia

ND 8.00:              + Elżbieta Różańska

ND 9.30:              + Marianna i Antoni oraz brat Janusz Parol

ND 11.30:            Msza Św. pod przewodnictwem KS. BPA ARKADIUSZA OKROJA
z poświęceniem Medalików oraz odrestaurowanego ołtarza NMP.
Intencje:
1) Za naszą parafię