2 Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

W dzisiejszą niedzielę, 6 grudnia br. przypada wspomnienie św. Mikołaja. Z tej okazji Parafialny Zespół Caritas rozdaje paczki po każdej Mszy Św. Zapraszamy dzieci z naszej parafii w wieku od 2 do 14 lat. Jeśli zostaną paczki, to zapraszamy jeszcze te dzieci, które nie mogły przyjść w niedzielę po ich odbiór do plebanii. Ofiarodawcom oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie tego radosnego wydarzenia.

Tradycyjnie w 2 Niedzielę Adwentu kolekta jest przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Także odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Po każdej Mszy Św. przy zakrystii można otrzymać pobłogosławiony w kościele opłatek wigilijny. Za opłatek składa się dowolną ofiarę.

Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: pozostały małe świece po 8 zł.

Od poniedziałku do soboty o 16.00 zapraszam na RORATY z lampionami, które symbolizują nasze oczekiwanie na Jezusa Chrystusa, Światłość, która rozbłyska w ciemnościach.

We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam, aby z potrzeby serca przyjść na Mszę Św. Msze Św. będą odprawione o 16.00 i 18.00. Zachęcam też, aby pamiętać o Godzinie Miłosierdzia dla świata między 12.00 a 13.00.

Poświęcenie Medalików NMP i książeczek przez Ks. Biskupa Arkadiusza Okroja. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia br. na Mszę Św. o 11.30 zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz ich rodziców. Tę Mszę Św. odprawi Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj i poświęci medaliki NMP oraz książeczki komunijne „Z Panem Bogiem”. Książeczki w tradycyjnych kolorach będą sprowadzone z Pelplina. Rodziców proszę, aby przygotowali po 20 zł za książeczkę dla swojego dziecka.

Za tydzień w drugą niedzielę m-ca kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

Porządek Mszy Św. i intencje od 7 do 13 grudnia 2020 r.

PN 16.00:           + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

WT 16.00:          + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

WT 18.00:          W intencjach Róży Różańcowej z Krusz, a zwłaszcza za zmarłe członkinie + Władysławę, Eugenię, Helenę

ŚR 16.00:           + Franciszek i Eugenia w 2 r. śm. Fandrejewscy

CZ 16.00:           + Bolesław Mandziara

PT 16.00:           + Edward, rodzice z obojga stron i bracia

SO 16.00:          + Elżbieta Różańska

ND 8.00:             + Franciszek i Marianna Prusaczyk, Władysław i Stanisława Panuś

ND 9.30:             + Rodzice Chrzestni Benigna i Leon Pronobis oraz Jędrek

ND 11.30:          1) W intencji za naszą parafię, zwłaszcza za dzieci i młodzież
2) O Boże błogosławieństwo z ok. im.

Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec, Miłujcie się, misyjne oraz inne pod chórem