2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2021 r.

W poniedziałek odbędzie się oficjalne podsumowanie konkursu o Janie Pawle II pt. „Droga świętości Jana Pawła II. Od domu rodzinnego do domu Ojca w niebie”, ogłoszonego wiosną 2020 r. z okazji 100-lecia urodzin Papieża-Polaka.

W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie Trzech Króli. Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego, tj. o 8.00, 9.30, 11.30 i dodatkowo 16.00 w związku z ograniczeniem liczby osób, które jednocześnie mogą przebywać w kościele. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Kolekta uroczystości jest przeznaczona na misje katolickie.

Czwartek w tym tygodniu – to Pierwszy Czwartek m-ca. O 16.00 zapraszam na Godzinę Świętą. Tym razem porządek nabożeństwa będzie następujący: Msza Św., po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania i do Miłosierdzia Bożego. Przez to nabożeństwo włączymy się w most modlitewny łączący naszą wspólnotę parafialną ze wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie w celu wzajemnego umacniania się modlitwą.

W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Chrystusa. Do udziału we Mszy Św. o 11.30 zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.

Za tydzień będzie druga niedziele m-ca. Kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

Nabożeństwa kolędowe zapowiadane jako zastępcza forma tradycyjnej kolędy zawieszonej z powodu pandemii koronawirusa rozpoczną się od niedzieli 10 stycznia 2021 r. Będą one przebiegać według następującego porządku: rozpoczęcie Mszą Św. o 16.00, podczas Mszy Św. poświęcenie wody i modlitwa błogosławieństwa rodzin. Przedstawiciele rodzin przynoszą wodę do poświęcenia we własnych naczyniach i ustawiają na stole przed ołtarzem. Po Mszy Św. wspólne śpiewanie kolęd i wręczanie pamiątek kolędowych.

Tradycyjnie podczas kolędy były zbierane ofiary na inwestycje parafialne. Proszę, aby także teraz na nabożeństwie kolędowym złożyć taką doroczną ofiarę, która
w tym roku będzie przeznaczona na drugi etap renowacji Ołtarza Bocznego p.w. NMP oraz remont salki parafialnej.

Podczas nabożeństw kolędowych swoją służbę będą pełnić ministranci. W ich imieniu proszę, aby złożyć im do puszki ofiarę ministrancką.

Zaproszenia na nabożeństwa kolędowe:

Niedziela, 10 I 2021 r., godz. 16.00
Bzowo/Szosa: od p. Słomskich obie strony szosy  do  p. Szafryna

Poniedziałek, 11 I 2021 r., godz. 16.00
Bzowo/Szosa: od p. Macioszek obie strony szosy do p. Gocłowskich oraz Droga w kier. Rulewa od p. Piątkowskich do p. Schab

Wtorek, 12 I 2021 r., godz. 16.00
Bzowo: Szkoła oraz od p. Pająk do p. Kosikowskich

Środa, 13 I 2021 r.,  godz. 16.00
Bzowo/Góry oraz od p. Wesołowskiego do Domu Gminnego

Porządek Mszy Św. i intencje od 4 do 10 stycznia 2021 r.

PN 16.00:           + Alfons Przechowski

WT 16.00:          + Stanisław w 31 r. śm. i Stefania Górka, Marian Szic w 22 r. śm. i zm. z rodzin Górka, Szic, Pastusiak

ŚR 8.00:             + Elżbieta Różańska

ŚR 9.30:             + Henryk Szczepański

ŚR 11.30:           + Rodzice Łukasiak i Kowalczyk

ŚR 16.00:

CZ 16.00:           + Ryszard Krusiński (od rodziny Rułka)

PT 16.00:           + Stanisława Sionkowska w m-c po śm.

SO 16.00:          Dziękczynna w dniu Złotego Jubileuszu 50 lat Sakramentu Małżeństwa Barbary i Zdzisława

ND 8.00:             + Jan i Bronisława Kwaśniewscy w r. śm.

ND 9.30:             + Edmund Jabłoński w r. śm.

ND 11.30:          + Zofia Węglikowska w 13 r. śm.

ND 16.00:          W intencji za naszą parafię

Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec