2 Niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021 r.

W II Niedzielę Wielkanocy obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Jednocześnie rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, który ma być czasem modlitwy za dzieła charytatywne oraz czasem budzenia świadomości potrzeby zaangażowania się w te dzieła np. poprzez działalność w Parafialnym Zespole Caritas.

Z okazji Niedzieli Bożego Miłosierdzia odbywa się zbiórka do puszek na działalność Caritas w naszej Diecezji Pelplińskiej.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc w okresie Wielkiego Tygodnia i Świat Paschalnych, a także za ofiary składane w tym czasie. Dziękuję też za modlitwę w mojej intencji o zdrowie, gdy przebywałem w szpitalu. Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii wizytacja pasterska. Wizytacji dokona Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Ksiądz Biskup będzie obecny podczas Mszy Św. o 8.00, a potem będzie przewodniczyć Mszy Św. o 9.30, podczas której będzie przywitany przez przedstawicieli Rady Parafialnej oraz o 11.30, podczas której będzie przywitany przez rodzinę reprezentującą rodziny naszej parafii.

Z powodu trwającej pandemii wewnątrz kościoła może zgromadzić się ograniczona liczba wiernych. Dlatego nie możemy się zgromadzić na Mszach Św. wizytacyjnych w jak największej ilości, a jedynie w granicach obowiązującego limitu.

Pamiętajmy, że czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej trwa aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Porządek Mszy Św. i intencje od 12 do 18 kwietnia 2021 r.

PN 18.00:           + Andrzej Rossa oraz o wyjście z ciężkiego stanu dla żony zmarłego

WT 18.00:          …………………………………………………………………………………..

ŚR 18.00:           O Boże Bł. w rodzinie, zwłaszcza o łaskę wiary

CZ 18.00:           O Boże Bł. dla Mai z ok. 19 ur.

PT 18.00:           O Boże Bł. dla Papieża-Seniora Benedykta XVI w 94 urodziny

SO 16.00:          Dziękczynna w 25 r. Sakr. Małż. Katarzyny i Sławomira