2 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

Dzisiaj, w trzecią niedzielę marca jest kolekta na utrzymanie WSD w Pelplinie oraz z racji drugiej niedzieli Wielkiego Postu zbiórka do puszek „Ad Gentes” na pomoc dla polskich misjonarzy.

W tę niedzielę gościmy też kleryka Witolda z WSD w Pelplinie, który podczas każdej Mszy Św. podzieli się z nami świadectwem o powołaniu.

Po południu o 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej. Po nabożeństwie ok. 15.30 spotkanie z młodzieżą, które poprowadzi kleryk Witold.

We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz za ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Z tej okazji o 9.00 i 18.00 zapraszam do udziału we Mszy Św.

W środę po Mszy Św. i Nowennie do MBNP zapraszam na spotkanie informacyjne wszystkich chętnych, którzy chcieliby podjąć Dzieło Duchowej Adopcji. Uroczyste podjęcie Dzieła odbywa się w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca.

W piątek naszą parafię i wspólnotę WSD w Pelplinie połączy Most Modlitewny. Klerycy będą modlić się za nas, a my ofiarujmy za nich nasze modlitwy. Piątkowe nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawione w intencji Seminarium. Zapraszam o 17.00 dzieci, a o 18.00 młodzież i dorosłych. Po nabożeństwie ok. 18.30 Msza Św. i potem o 19.00 spotkanie dla wyznaczonej grupy kandydatów do Bierzmowania.

Od przyszłej niedzieli będzie wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc.

Klerycy WSD w Pelplinie organizują w dniach od 29 do 31 marca br. Wiosenne Rekolekcje Misyjne dla dzieci i młodzieży. Zapisy po Mszy Św.

W Niedzielę Palmową we współpracy z PZC organizujemy wyjazd na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Kościerzynie. Zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania oraz inne chętne osoby.

Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę na Ukrainę. Program i kartę zgłoszenia można otrzymać po Mszy Św. lub w Biurze Parafialnym. Wszystkich, którzy są zdecydowani, proszę o dokonanie przedpłaty do końca marca br.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Krzysztof Michał Miotk z Łebna, Parafia w Szemudzie Archidiecezja Gdańska oraz Weronika Julianna Kwiatkowska z Krusz, Parafia tutejsza. Jeżeli wiadomo o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, należy to zgłosić do proboszcza.

Czasopisma: M. Pielgrzym(2,90); Różaniec(6,00); Miłujcie się(8,00)

Obchodzącym Imieniny, m. in. Patryk, Zbigniew, Józef, życzę Bożego Błogosławieństwa!