23 Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

Postanowiono, aby dzisiejszą niedzielę, 5 września br. obchodzić w Kościele w Polsce jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Tego dnia w każdym kościele i kaplicy Diecezji Pelplińskiej należy pomodlić się o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zgodnie więc z zarządzeniem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny prowadzimy dzisiaj zbiórkę do puszek na pomoc dla Afgańczyków. Zebrane fundusze będą przekazane na konto Caritas Diecezji Pelplińskiej.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie WSD w Pelplinie.

W środę 8 września br. przypada święto Narodzenia NMP. Zapraszam na Mszę Św., która będzie odprawiona już o 16.00 z powodu wyjazdu na wizytację w Parafii w Warlubiu. Poświęcenie ziarna siewnego odbędzie się już dzisiaj, w niedzielę poprzedzającą święto.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na cele inwestycyjne parafii.

Do 12 września br. należy zgłosić dzieci uczęszczające do III klasy szkoły podstawowej, mieszkające na terenie naszej parafii na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci komunijnych i ich rodzice przychodzą na Msze Św. o 11.30. Najbliższe spotkanie jako spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę.

W święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży będzie odprawiona Msza Św. dla obecnie przygotowujących się kandydatów do Bierzmowania oraz dla uczniów klas VII i VIII z terenu naszej parafii, którzy we wrześniu mają się zgłosić na kolejny cykl przygotowań do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

Za dwa tygodnie, tj. 19 września 2021 r. będziemy obchodzić Parafialny Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, tradycyjnie połączony z Parafialnymi Dożynkami. Suma Odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja rozpocznie się o 11.30. W tym tygodniu zostanie zorganizowane spotkanie w celu przygotowania uroczystości.

Zapraszam do udziału w zbiórce darów w naturze dla Sióstr Karmelitanek z Klasztoru w Gdyni Orłowie. Można podarować ziemniaki, warzywa i owoce, orzechy i miód, a także różnego rodzaju zaprawy owocowe i warzywne. Osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło poproszę o skontaktowanie się z proboszczem.

Porządek Mszy Św. i intencje od 6 do 12 września 2021 r.

PN 18.00:           + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

WT 18.00:          + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska