24 Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

Dzisiaj w Warszawie ma miejsce beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Trwajmy w duchowej łączności z tą uroczystością.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

W poniedziałek przypada 13-sty dzień m-ca. Zapraszam na Czuwanie Fatimskie. O 18.00 będzie odprawiona Msza Św., po Mszy Św. Różaniec i procesja światła z figurą NMP Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece.

We wtorek w Kościele Powszechnym przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z tym świętem będziemy obchodzić Parafialny Odpust w niedzielę, 19 września br. Odpust tradycyjnie jest połączony z Parafialnymi Dożynkami. Suma Odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja rozpocznie się o 11.30. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone symbole pracy żniwnej i owoce naszej ziemi. Po Mszy Św. będzie dzielenie się chlebem dożynkowym i poczęstunek przy Domu Parafialnym.

Spotkanie organizacyjne przed uroczystością odbędzie się w poniedziałek ok. 19.15, tj. po zakończeniu Czuwania Fatimskiego, w plebanii.

Do udziału w uroczystości zapraszamy wszystkich parafian, dorosłych, młodzież i dzieci oraz gości, w szczególności zapraszamy rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy, leśników, członków organizacji społecznych OSP, KGW, członków wspólnot parafialnych Żywego Różańca, Rady Parafialnej oraz scholę, ministrantów i lektorów.

Zbiórka dla ministrantów w celu przygotowania liturgii odpustowej będzie w piątek po Mszy Św. wieczornej.

Spowiedź przed Odpustem będzie od 17.30 w piątek i od 17.30 w sobotę.

Proszę też o pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła. Chętni niech się skontaktują z p. Krystyną Prokopowicz.

W sobotę, 18 września br. o 16.00 będzie odprawiona Msza Św. z okazji święta św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Dzień ten pragniemy obchodzić jako Parafialny Dzień Młodzieży, dlatego zapraszam szczególnie młodzież naszej parafii, a zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania oraz dla uczniów klas VII
i VIII z terenu naszej parafii, którzy teraz we wrześniu powinni się zgłosić na kolejny cykl przygotowań do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

Zapraszam do udziału w zbiórce darów w naturze dla Sióstr Karmelitanek z Klasztoru w Gdyni Orłowie. Można podarować ziemniaki, warzywa i owoce, orzechy i miód, a także różnego rodzaju zaprawy owocowe i warzywne. Osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło poproszę o skontaktowanie się z proboszczem. Bardzo dziękuję tym, którzy już odpowiedzieli na apel i przekazali dary. Bóg zapłać!

Porządek Mszy Św. i intencje od 13 do 19 września 2021 r.

PN 18.00:           + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

WT 18.00:          + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

ŚR 18.00:           + Marek Ćwikliński w m-c po śm. oraz zm. rodzice

CZ 18.00:           + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

PT 18.00:           + Elżbieta Dettlaff w r. śm. oraz Elżbieta Kożyczkowska

SO 16.00:          + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

SO 18.00:          + Stanisław Węglikowski z ok. im.

ND 8.00:             + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

ND 9.30:             + Zdzisław Szablewski w 13 r. śm. oraz podz. za zdrowie p. Jadwigi

ND 11.30:          ODPUST PODWYŻSZENIA KRZYŻ ŚWIĘTEGO
– Msza Św. pod przewodnictwem KSIĘDZA BISKUPA ARKADIUSZA OKROJA