25 Niedziela Zwykła – 19 września 2021 r. – Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego – Parafialne Dożynki

W niedzielę po 14 września obchodzimy Parafialny Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, tradycyjnie połączony z Parafialnymi Dożynkami. Sumie Odpustowej o 11.30 przewodniczy Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Podczas Mszy Św. z racji dożynek są poświęcone symbole pracy żniwnej i owoce naszej ziemi. Po Mszy Św. zapraszamy do dzielenia się chlebem dożynkowym i na słodki poczęstunek przy Domu Parafialnym.

Radujemy się z udziału w uroczystości licznego  grona parafian, dorosłych, młodzieży i dzieci oraz gości, w szczególności zaś rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy, leśników, członków organizacji społecznych OSP, KGW, członków wspólnot parafialnych Rady Parafialnej, Żywego Różańca, śpiewaków, lektorów i ministrantów.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do Odpustu, szczególnie sołtysom Bzowa, Krusz i Fletnowa, członkom KGW i OSP, osobom zaangażowanym przy Kościele za sprzątanie, kwiaty i dekoracje, za sprzątanie salki parafialnej po remoncie, przygotowanie festynu i uporządkowanie terenu przy zabudowaniach parafialnych. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu zostały zawiezione dary w naturze do Sióstr Karmelitanek z Klasztoru w Gdyni Orłowie. Wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowali wspaniałe i liczne dary, w imieniu Sióstr przekazuję serdeczne podziękowanie i pozdrowienia. Siostry będą modlić się w naszych intencjach. Bóg zapłać!

W poniedziałek o 17.00 zapraszam na spotkanie dzieci, które będą za tydzień obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, oraz ich rodziców w celu przygotowania uroczystości. W sobotę o 9.30 będzie próba dla dzieci rocznicowych, a potem o 10.00 Spowiedź. W przyszłą niedzielę o 11.30 będzie odprawiona Msza Św. Rocznicowa.

We wtorek przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W czwartek Msza Św. będzie odprawiona już o 17.30 z powodu wyjazdu na spotkanie kapłańskie do Pelplina.

Porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 26 września 2021 r.

PN 18.00:           + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

WT 18.00:          + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

ŚR 18.00:           + Edward, rodzice z obojga stron i bracia

CZ 17.30:           + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

PT 18.00:           + Helena Przechowska w 1 r. śm.

SO 18.00:          + Czesław i Urszula Sikora w 1 r. śm. Urszuli

ND 8.00:             + Stefania i Kazimierz Głodny w 14 r. Kazimierza

ND 9.30:             1) + Urszula, Tadeusz, Adam Wojtaszek i zm. z rodziny
2) + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska