26 Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o 11.30 świętujemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Rok temu z powodu pandemii covid-19 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbyła się dopiero 27 września 2020 r. Teraz pragniemy wraz z ośmiorgiem dzieci rocznicowych dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić, aby rozwijała się nasza pobożność eucharystyczna.

We wtorek Msza Św. będzie odprawiona wyjątkowo o 16.00.

W środę obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W piątek rozpocznie się październik, miesiąc nabożeństw różańcowych. W pierwszych dniach miesiąca różańcowego zapraszam na nabożeństwa o 17.30 w piątek, o 17.30 w sobotę i o 16.00 w niedzielę. Codziennie będzie odprawiane nabożeństwo dla wszystkich, tj. dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie będą otrzymywać konkursowe obrazki.

Także w piątek, który jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca, od 17.00 będzie Spowiedź. Potem na Mszę Św. o 18.00 zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania, starszych i młodszych. Młodsi kandydaci będą składać deklaracje przygotowania się do Bierzmowania według programu diecezjalnego. Dlatego obecność jest obowiązkowa.

Dla wszystkich kandydatów w październiku odbędą się rekolekcje kerygmatyczne pod nazwą GPS. Rekolekcje będą miały miejsce w dniach 15 i 16 października br. w Warlubiu.

W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Od 9.00 odbywać się będą odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Proszę zgłaszać osoby, które potrzebują posługi sakramentalnej w domu, a jeszcze z niej nie korzystały. W sobotę wieczorem o 17.30 będzie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP wraz z Różańcem.

Za dwa tygodnie, w sobotę 9 października br. w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Różańcowy. Zapraszam Żywy Różaniec naszej parafii do zorganizowania wyjazdu na ten Kongres.

Porządek Mszy Św. i intencje od 27 września do 3 października 2021 r.

PN 18.00:         + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska

WT 16.00:        + Jan Piechowski – Msza Św. Gregoriańska