3 Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

W drugą niedzielę m-ca zbieramy ofiary na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Dziękuję też serdecznie za ofiary od indywidualnych darczyńców. Jeszcze w listopadzie powrócił do nas po renowacji feretron NMP z Dzieciątkiem i św. Izydora Oracza. Renowację przeprowadził p. Piotr Romanowski z Torunia. Koszt renowacji wyniósł prawie 12 tys. zł. Dziś mamy okazję poprosić Księdza Biskupa Arkadiusza, który będzie u nas odprawiał Mszę Św. o 11.30 o poświęcenie odnowionego feretronu.

Uwaga! Dzisiaj nie będzie dodatkowej popołudniowej Mszy Św.

Po każdej Mszy Św. przy Ołtarzu NSPJ można nabyć pobłogosławiony w kościele opłatek wigilijny. Za opłatek składa się dowolną ofiarę.

Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: pozostało nam jeszcze kilkanaście małych świec po 8 zł.

Od poniedziałku do soboty o 16.00 zapraszam na RORATY z lampionami.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, reformatora Zakonu Karmelitańskiego.

Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie się odbywać od przyszłej niedzieli, 20 grudnia br. do dnia przed Wigilią Bożego Narodzenia w godzinach wieczornych.

Z powodu stanu epidemii Błogosławieństwo Kolędowe odbędzie się w innej formie niż zwykle zgodnie z sugestiami naszych księży biskupów.

Szczegóły dotyczące Spowiedzi Adwentowej i Kolędy będą podane za tydzień.

Osoby starsze lub chore, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej w domu, proszę o telefoniczne zgłaszanie, żeby można było umówić indywidualny termin odwiedzin.

Porządek Mszy Św. i intencje od 13 do 20 grudnia 2020 r.

ND 8.00:             + Franciszek i Marianna Prusaczyk, Władysław i Stanisława Panuś

ND 9.30:             + Rodzice Chrzestni Benigna i Leon Pronobis oraz Jędrek

ND 11.30:          1) W intencji za naszą parafię, zwłaszcza za dzieci i młodzież;
2) Za śp. mamę Juliannę Trawińską w 2 r. śm. o radość nieba

PN 16.00: