3 Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

Od dzisiejszej niedzieli do skarbonki pod chórem składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc.

W niedzielę o 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem śpiewamy Gorzkie Żale. Podczas nabożeństwa kazanie o Męce Pańskiej. Do udziału zapraszam szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą obchodzimy też jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Św. o 18.00 przy odsłoniętej Figurze NMP z Dzieciątkiem będziemy modlić się w intencji Dzieła Duchowej Adopcji, a chętni będą mogli przystąpić do tego Dzieła. Należy przynieść ze sobą świecę. Po Mszy Św. odbędzie się zebranie Róży Różańcowej z Bzowa.

W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, a o 18.00 dla młodzieży i dorosłych.

W przyszłą niedzielę, 31 marca br. rozpoczynają się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy, 3 kwietnia br. Rekolekcje poprowadzi o. Józef Michna SVD.

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia br. w Kościerzynie, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej będzie celebrowany XXXIV Światowy Dzień Młodzieży. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się do końca m-ca. Koszt od osoby 30 zł. Kandydaci do Bierzmowania mogą wziąć udział w wyjeździe za połowę ceny.

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Ukrainę. Program i kartę zgłoszenia można otrzymać po Mszy Św. lub w Biurze Parafialnym. Zdecydowanych proszę o dokonanie przedpłaty do końca marca br.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Krzysztof Michał Miotk z Łebna, Parafia w Szemudzie, Archidiecezja Gdańska oraz Weronika Julianna Kwiatkowska z Krusz (2). Jeżeli wiadomo o przeszkodach, należy powiadomić o tym proboszcza.