33 Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020 r.

Ponieważ pandemia covid-19 wymusza ograniczenie liczby uczestników liturgii, odprawiana jest o 16.00 dodatkowa Msza Św. O 15.30 zapraszam na Różaniec w intencji ustania pandemii.

Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitwy w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.

W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc. Po Mszy Św. zapraszam kandydatów do Bierzmowania oraz wszystkich innych chętnych na prezentację o błogosławionej. O 16.00 rozpocznie się Msza Św. z Nowenną do MBNP, a ok. 16.40 prezentacja.

W sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP, Dzień Modlitwy za Wspólnoty Życia Konsekrowanego, szczególnie zakony klauzurowe.

W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę roku kościelnego będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu” można uzyskać odpust zupełny.

Za tydzień w niedzielę po 16-tym dniu m-ca uczcimy Relikwie św. Jana Pawła II oraz z okazji 22-go dnia m-ca odmówimy modlitwy ku czci św. Rity. Uroczyste nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wymienionych świętym rozpocznie się o 15.30, czyli pół godziny przed popołudniową Mszą Św.

Do końca listopada można składać wypominki roczne za zmarłych.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 29 listopada br. rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, jeśli nie zostaną zaostrzone zasady bezpieczeństwa w stanie epidemii. Rekolekcje poprowadzi o. Zbigniew Stachowicz, karmelita.

Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece kosztują 15 zł, a małe 8 zł. Świece można nabywać po Mszy Św.

Porządek Mszy Św. i intencje od 16 do 22 listopada 2020 r.

PN 16.00:           + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

WT 16.00:          + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

ŚR 16.00:           + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

CZ 16.00:           + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

PT 16.00:           + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

SO 16.00:          + Stanisława Mandziara – Msza Św. Gregoriańska

SO 18.00:          + Tadeusz Kostrzewski w 1 r. śm.

ND 8.00:             + Rodzice Świąder i Szwarc

ND 9.30:             + Elżbieta Różańska od Halinki z rodziną