4 Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

W niedziele Wielkiego Postu o 16.00 śpiewamy Gorzkie Żale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i rozważamy Mękę Pana Jezusa. Zapraszam! Po nabożeństwie Msza Św.

W piątki Wielkiego Postu o 16.00 odprawiamy Drogę Krzyżową. Na jedno nabożeństwo zapraszam wszystkich: dzieci, Młodzież i dorosłych. Po nabożeństwie Msza Święta.

Pod chórem stoi skarbonka do zbiórki na kwiaty do ołtarza Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Za wszystkie złożone ofiary dziękuję.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Zbierane są teraz środki na dokończenie remontu salki parafialnej.

W piątek, 19 marca br. przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw w intencji mężczyzn i ojców za ich misję w rodzinach, Kościele
i świecie. Z uwagi na trwający Rok Świętego Józefa zapraszam do szczególnego uczczenia tego patrona. Będą odprawione dwie Msze Św. o 16.00 i o 18.00. Polecam gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”, poświęconą św. Józefowi. Po Mszy Św. można także kupić „Modlitewnik za wstawiennictwem św. Józefa” w cenie 15 zł za egz.

W sobotę, 20 marca br. zapraszam na spotkanie wszystkich członków Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. O 18.00 będzie odprawiona specjalna Msza Św. w intencji za naszą parafię, po której w kościele odbędzie się posiedzenie. Podczas Mszy Św. zostanie poświęcony nowy rzeźbiony lichtarz paschalny.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na utrzymanie naszego WSD w Pelplinie.

Za tydzień na Mszę Św. o 11.30 zapraszam dzieci komunijne oraz ich rodziców. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie.

Dzieci i młodzież zapraszam do Konkursu na kartkę i życzenia świąteczne wielkanocne. Regulamin konkursu  jest wyłożony na stojaczku pod chórem i opublikowany na Parafialnej Stronie Internetowej. Termin składania prac upływa za tydzień.

Pamiętajmy, że trwa czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. W czwartek, 25 marca br. w godzinach od 9.00 do 9.30 oraz od 16.00 do 16.30 będzie Spowiedź z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii. Podczas spowiedzi będą obowiązywać odpowiednie rygory sanitarne.

Porządek Mszy Św. i intencje od 15 do 21 marca 2021 r.

PN 9.00:             …………………………………………………………………………………..

WT 16.00:          …………………………………………………………………………………..

ŚR 16.00:           …………………………………………………………………………………..

CZ 16.00:           + Zygfryd, Henryk, Feliks z rodziny Paluchowskich

PT 16.00:           Droga Krzyżowa
16.30 Msza Św. za + Józefa i Joannę Roszak

PT 18.00:           + Józef Młyński

SO 16.00:          + Zofia Węglikowska z ok. ur.

ND 8.00:             …………………………………………………………………………………..

ND 9.30:             + Edward, Rodzice z obojga stron i bracia

ND 11.30:          + Maria Szyman w r. śm.

ND 16.00:          Gorzkie Żale z rozważaniem o Męce Pana Jezusa
Msza Św. ………………………………………………………………………