4 Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne prowadzi o. Józef Michna SVD. Myślą przewodnią Rekolekcji jest wielkopostne hasło programu duszpasterskiego „W czasie łaski i zbawienia Duch Święty przekonuje świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie”.

Dzisiaj nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Św. oraz po południu o 15.00 na nabożeństwie Gorzkich Żali.

W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na nauki rekolekcyjne podczas Mszy Św. o 16.00 i o 18.00. Pomiędzy pierwszą a drugą Mszą Św. okazja do Spowiedzi i od 17.30 czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

We wtorek, w rocznicę odejścia św. Jana Pawła II, uczcimy Jego relikwie.

W środę na zakończenie rekolekcji będzie kolekta dla Ojca Rekolekcjonisty jako podziękowanie za trud głoszenia Słowa Bożego. Każdy, kto przynajmniej przez trzy dni będzie uczestniczył w słuchaniu nauk rekolekcyjnych może uzyskać odpust zupełny.

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbywają się w szkołach, jednak chętni, zwłaszcza młodzież, mogą uczestniczyć także w rekolekcjach parafialnych.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

W Pierwszy Czwartek M-ca zapraszam na Mszę Św. o 18.00 oraz na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne po Mszy Św.

W Pierwszy Piątek M-ca od 8.45 będą odwiedziny chorych z Komunią Św. Po południu od 16.30 okazja do Spowiedzi, o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i o 18.00 dla młodzieży i dorosłych.

W Pierwszą Sobotę M-ca po Mszą Św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Do skarbonki pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Do tej pory uzbierało się 190 zł. Bóg zapłać!

Dziękuję za wiosenne prace porządkowe przy kościele i cmentarzu.

Wyjazd autobusem na XXXIV Światowy Dzień Młodzieży odwołany z powodu zbyt małej liczby chętnych. Zapraszam, aby zainteresowani udziałem w uroczystościach udali się tam samodzielnie. Program Dnia Młodzieży jest wywieszony w gablocie.

Gorąco zapraszam na pielgrzymkę na Ukrainę i chętnych proszę o jak najszybsze zgłoszenie udziału. Do tej pory zapisało się 15 osób i Biuro Pielgrzymkowe nie może rozpocząć rezerwacji, gdyż nie ma pewności, czy uzbiera się odpowiednia liczba uczestników. Program i kartę zgłoszenia można otrzymać po Mszy Św.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Krzysztof Michał Miotk z Łebna, Parafia w Szemudzie, Archidiecezja Gdańska oraz Weronika Julianna Kwiatkowska z Krusz (3). Jeżeli wiadomo o przeszkodach, należy powiadomić o tym proboszcza.

Czasopisma: Różaniec (6 zł); Pielgrzym (3,30); Miłujcie się(8,00); czasopisma misyjne

W przyszłym tygodniu planowany jest Kiermasz Wielkanocny.

Księdzu Biskupowi Diecezjalnemu Ryszardowi oraz wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny niech Bóg udzieli potrzebnych łask.