5 Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

Dzisiaj wchodzimy w drugą część Wielkiego Postu zwaną okresem pasyjnym. Zewnętrznym znakiem tego czasu jest zasłanianie krzyży fioletowymi zasłonami.

W środę o 19.00 zapraszam na spotkanie wszystkich chętnych do przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia, zwłaszcza czytań i śpiewów na Niedzielę Palmową i Triduum Paschalne.

W czwartek będzie Parafialna Spowiedź Wielkanocna z udziałem kapłanów z dekanatu. Zapraszam w godzinach od 9.00 do 9.30 oraz od 17.00 do 18.00.

W piątek o 17.00 będzie Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, o 18.00 dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy Św. ok. 19.00 będzie zbiórka ministrantów w celu przygotowania liturgii Niedzieli Palmowej.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na pamiatkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy poświęcamy palmy. Uroczyste poświęcenie palm i procesja odbędzie się podczas Mszy Św. o 9.30. O tej godzinie gromadzimy się na placu przy Kaplicy św. Józefa (za domem parafialnym). Wtedy nastąpi odczytanie Ewangelii o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy, poświęcenie palm i procesja z palmami do kościoła, gdzie będzie odczytana Ewangelia o Męce Chrystusa i sprawowana Najświetsza Ofiara. Na pozostałych Mszach Św., tj. o 8.00 i 11.30 poswięcenie palm odbędzie się w zwyczajny sposób.

Ponieważ nie ma wyjazdu do Kościerzyny wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszam o 9.30 do udziału w uroczystej celebracji Niedzieli Palmowej. Po Mszy Św. będzie krótkie spotkanie.

W przyszłą niedzielę, ponieważ będzie to druga niedziela m-ca, zbieramy ofiary na cele inwestycyjne parafii.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc można w dalszym ciągu składać do skarbonki pod chórem. Do tej pory zebraliśmy 474 zł. Bóg zapłać!

Dziękuję za prace porządkowe w kościele.

Na pielgrzymkę na Ukrainę zgłosiło się 18 osób. W najbliższym czasie zorganizuję spotkanie w celu podjęcia decyzji co do dalszych kroków organizacyjnych związanych z pielgrzymką.

Czasopisma: Pielgrzym (3,30); Mały Pielgrzym (4,50) Różaniec (6 zł); Miłujcie się (8,00); czasopisma misyjne

Kiermasz Wielkanocny.