7 Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019 r.

W sobotę, 2 marca br. o 11.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbędzie się uroczystość święceń biskupich Ks. Bpa Nominata Arkadiusza Okroja. Święceń biskupich udzieli J.E. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna przy współudziale Abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz Bpa Wiesława Śmigla, biskupa toruńskiego.

Ponieważ w ciągu tygodnia zgłosiła się zbyt mała liczba chętnych na wyjazd na uroczystość, proszę osoby, które się zapisały o jak najszybsze skontaktowanie ze mną w celu ustalenia w jaki sposób udamy się do Pelplina.

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Sobota m-ca.

Ponieważ w sobotę przypadają święcenia biskupie w Pelplinie, odwiedziny chorych z Komunią Świętą odbędą się już w piątek od 8.45 w takim porządku jak zwykle.

Ponadto w piątek po południu od 17.00 będzie okazja do Spowiedzi i o 18.00 Msza Św. Wotywna o NSPJ. Do udziału we Mszy Św. oraz w nauce podczas Mszy Św. zobowiązani są wszyscy kandydaci do Bierzmowania.

W sobotę w łączności z Mszą Św. wieczorną o 18.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W terminie od 10 do 16 czerwca br. planowana jest pielgrzymka do miejsc świętych na Ukrainie. Trasa pielgrzymki wiedzie przez następujące miejscowości: Zamość – Lwów – Olesko – Poczajów – Kamieniec Podolski – Chocim – Żółkiew – Puławy. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym programem i zapisania się.

Parafialny Zespół Caritas podaje do wiadomości, że kolonie letnie organizowane przez Caritas Diecezjalną w Pelplinie odbędą się w dniach od 3 do 12 lipca br. w Piaskach k/Łomży w Ośrodku Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Cena wyjazdu wynosi 730 zł od osoby. Dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat mogą zapisywać się u pań z Parafialnego Zespołu Caritas do 30 marca br. Przy zapisach należy wpłacić 100 zł.

Czasopisma: Pielgrzym (3,30 zł) i Mały Pielgrzym (2,90 zł); Miłosierdzie (bezpłatne)

Biuletyn Informacyjny Parafii.