Boże Ciało 2020 – wskazania Biskupa Pelplińskiego

WSKAZANIA    BISKUPA    PELPLIŃSKIEGO
DOTYCZĄCE    UROCZYSTOŚCI    BOŻEGO    CIAŁA   2020 R.

1. W czasie liturgii, w tym podczas organizacji procesji eucharystycznych, należy zachować przepisy prawa państwowego i kościelnego.
  2. Nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii ani nie stawia czterech ołtarzy.
  3. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po każdej Mszy Świętej odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła lub – w razie niemożliwości – wewnątrz świątyni.
  4. W kościołach parafialnych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o godz.15.00 należy wystawić Najświętszy Sakrament do adoracji, która powinna zakończyć się bezpośrednio przed wieczorną Mszą Świętą lub o 18.00. W czasie adoracji Chrystusa Eucharystycznego kapłani powinni zachęcić wiernych do spowiedzi oraz dać im możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  5. W oktawie Bożego Ciała mogą odbyć się procesje wokół kościoła.

+Ryszard Kasyna, Biskup Pelpliński