Narodzenie Pańskie – 25 grudnia 2020 r.

Tegoroczne Boże Narodzenie przeżywamy w okolicznościach dla nas zupełnie nowych, w stanie zagrożenia niebezpieczną chorobą covid-19, która wpływa nawet na formy naszego życia religijnego. Jedno jest jednak niezmienne i pewne: Chrystus do nas przychodzi, jest z nami, aby nas zbawić, aby nieustannie rozwijały się w nas wiara, nadzieja i miłość.

Życzę Błogosławionych, radosnych i zdrowych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Zapraszam do udziału w świątecznej liturgii, aby Chrystus – Słowo Wcielone – mógł narodzić się znowu w naszych serca i abyśmy ponieśli Go ze sobą w świat pogrążony w ciemnościach.

W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Św. będą odprawione o 8.00, 9.30, 11.30.  i 16.00 z powodu limitów związanych z pandemią koronawirusa.

Podobnie będzie w Drugi Dzień Świąt oraz w Niedzielę Świetej Rodziny.

W sobotę, czyli w Drugie Święto wspominamy św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. W tym dniu modlimy się za Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła II i zbieramy ofiary do puszek na działalność tego uniwersytetu oraz na szkolnictwo katolickie.

W niedzielę, która przypada w Oktawie Bożego Narodzenia, obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy Św. będziemy modlić się za małżeństwa. Zapraszam, żeby małżonkowie przybyli razem na Mszę Św.

Kolęda na 2021 rok będzie przebiegać inaczej niż zwykle, aby uniknąć niebezpieczeństw związanych z trwającą pandemią koronawirusa. Nie będzie odwiedzin w domach, lecz wierni zostaną zaproszeni na spotkania kolędowe do kościoła. W ramach tych spotkań będzie odprawiona Msza Św., odbędzie się błogosławieństwo rodzin, poświęcenie wody, którą wierni zabiorą ze sobą i pokropią nią swój dom, odmawiając przekazane im modlitwy, będzie też śpiewanie kolęd.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła parafialnego na świętowanie Bożego Narodzenia. Leśnictwu Bzowo dziękuję za choinkę, OSP za ustawienie choinki i Żłóbka, dziękuję osobom, które posprzątały kościół, przygotowały obrusy i udekorowały ołtarze. Bóg zapłać!

Czasopisma: nowy nr Pielgrzyma