Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019 r.

W dzisiejszą niedzielę jest kolekta na cele inwestycyjne parafii. Do skarbonki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Do tej pory zebraliśmy 557 zł. Bóg zapłać! Dzisiaj po południu o 15.00 zapraszam na Gorzkie Żale.

W Wielki Poniedziałek Msza Św. będzie odprawiona o 19.00 w intencji Księdza Biskupa Seniora Piotra z ok. 35 rocznicy sakry biskupiej.

We Wielki Wtorek Msza Św. o 9.00 w int. o zdrowie i Boże bł. dla Jacka.

We Wielką Środę Msza Św. o 9.00 w int. za naszą parafię. Wieczorem o 18.00 będzie zbiórka wszystkich ministrantów w celu przygotowania liturgii Triduum Paschalnego, o 19.00 zapraszam lektorów i śpiewaków, aby przygotować czytania i śpiewy.

W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.
O 18.00 będzie odprawiona Msza Święta Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę Jezusa z uczniami. Po udzieleniu Komunii Św. następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 21.00 godziny.

W Wielki Piątek rozważamy Mękę Pana Jezusa. Kościół nie sprawuje Mszy Świętych, ale jednoczy się z cierpiącym Jezusem przez post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mimo powszednich zajęć starajmy się wyciszyć i tak ułożyć pracę i inne zajęcia, aby wieczorem uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 18.00. Głównym obrzędem jest adoracja krzyża. Obrzędy kończą się udzieleniem Komunii Św. i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Grobu Pańskiego. O 21.00 Gorzkie Żale. Ok. 22.00 nastąpi przerwa w adoracji.

Porządek adoracji będzie podany we Wielki Czwartek i umieszczony w gablocie. Tradycyjnie o pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim prosimy członków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej Parafii.

W Wielką Sobotę Kościół także nie sprawuje Mszy Świętych, ale czuwa przy Jezusie Eucharystycznym w Grobie Pańskim. Adoracja trwać będzie od 8.00 do 21.00, tj. do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Poświęcenie pokarmów o 9.00, 10.00, 15.00 i 16.00 w połączeniu z adoracją.

Wigilia Paschalna we Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Rezurekcja rozpocznie się o 21.00 na zewnątrz Kościoła. Kolejne obrzędy to poświęcenie ognia i uroczyste wniesienie Paschału do Kościoła, Liturgia Słowa Bożego i odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego, Liturgia Eucharystyczna i Procesja Rezurekcyjna.

Na Wigilię Paschalną przynosimy świece. Zapalimy je trzykrotnie: podczas Liturgii Światła, na Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu oraz w Procesji Rezurekcyjnej. Proszę o przygotowanie i niesienie w Procesji Rezurekcyjnej baldachimu oraz sztandarów.

W Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. będą odprawione o 8.00 za naszą parafię, o 9.30 w int. zbiorowej za zmarłych i o 11.30 o Boże Bł. dla Gertrudy z ok. 77 urodzin.

Czasopisma: Pielgrzym (3,30); Mały Pielgrzym (2,90); Różaniec (6,00); Misje Dzisiaj (4,00); Świat Misyjny (2,70)

Kiermasz Wielkanocny. (Dochód na uzupełnienie sprzętów liturgicznych).