Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 26 grudnia 2021 r.

Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i w sposób szczególny na każdej Mszy Św. modlimy się za małżonków i rodziny. Mszy Św. o 11.30 przewodniczy KSIĄDZ BISKUP ARKADIUSZ OKROJ i przeprowadzi obrzęd odnowienia przyrzeczeń sakramentu małżeństwa.

Tradycyjnie w drugie święto Narodzenia Pańskiego obywa się zbiórka do puszek na KUL oraz szkolnictwo katolickie w diecezji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

Od wtorku, 28 grudnia 2021 r. planuję rozpoczęcie kolędowania. Po wysłuchaniu opinii części parafian postanawiam, że kolędy będą zasadniczo realizowane w formie spotkań duszpasterskich w kościele. Program spotkania będzie następujący:

• udział we Mszy Św. o 17.00
  • po Mszy Św. rozważanie kolędowe dla parafian zaproszonych z danego rejonu
  • po rozważaniu modlitwa błogosławieństwa rodzin
  • poświęcenie wody do pokropienia domu i rozdanie pamiątek kolędowych

Tradycyjnie proszę o składanie po nabożeństwie kolędowym lub w innym dogodnym czasie dorocznej ofiary na działania remontowo-inwestycyjne. W nowym roku kalendarzowym jest zaplanowana renowacja prospektu organowego w kościele parafialnym.

W najbliższych dniach na nabożeństwa kolędowe w kościele zapraszam parafian
z następujących rejonów:

Wtorek,
28 XII 2021 r.
17.00 Bzowo/Góry
Środa,
29 XII 2021 r.
17.00 Bzowo: Droga za Jeziorem
od p. Wesołowskiego do Świetlicy Wiejskiej
Czwartek,
30 XII 2021 r.
17.00 Bzowo/Ryta Góra: p. Smacki – p. Wołoszyn
Poniedziałek,
3 I 2022 r.
17.00 Bzowo: p. Prażmo – p. Wiechowicz, p. Rybak – Podwórze

Jeżeli ktoś chciałby zaprosić na kolędę domową, to jest to możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu i przy zachowaniu warunków bezpieczeństwa sanitarnego obowiązującego z powodu trwającej pandemii corona-wirusa.

W piątek kończy się rok kalendarzowy. Zapraszam na Mszę Św. o 16.00 i po Mszy Św. na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Podczas nabożeństwa odśpiewamy hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy”.

Na ostatni dzień roku kalendarzowego ksiądz biskup diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

W sobotę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Bożej Rodzicielki, która zamyka Oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze Św. będą odprawione jak w niedzielę. Uroczystość należy do tzw. świąt nakazanych, dlatego należy uczestniczyć we Mszy Św.

Porządek Mszy Św. i intencje od 27 grudnia 2021 r. do 2 stycznia 2022 r.

PN 17.00:        ……………………………………………………………………………………….

WT 17.00:       ……………………………………………………………………………………….

ŚR 17.00:        + Eugenia i Franciszek Fandrejewscy w 3 r. śm. Eugenii

CZ 17.00:        ……………………………………………………………………………………….