Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

Po uroczystej Wigilii Paschalnej i Rezurekcji przeżywamy Trzeci Dzień Świętego Triduum Paschalnego – Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Podziękowania:

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowywanie obchodów Wielkiego Tygodnia, Niedzieli Palmowej, Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej wraz z Rezurekcją.

Dziękuję za przygotowanie ołtarzy „Ciemnicy” i Grobu Pańskiego.

Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zbiórka wyniosła 725 zł.

Dziękuję za udekorowanie kwiatami Grobu Pańskiego i kościoła oraz za sprzątanie.

Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za wartę honorową przy Grobie Pańskim oraz posługiwanie podczas Wigilii Paschalnej.

Dziękuję Służbie Liturgicznej: ministrantom, lektorom, komentatorom, psałterzystom, organistce.

Dziękuję za życzenia z okazji Wielkiego Czwartku, wspominające ustanowienia sakramentu kapłaństwa.

Nasza Parafia otrzymała dar z okazji uroczystości wielkanocnej: jest to komplet obrusów oraz szat kielichowych. Dar ofiarowała p. Urszula z Gdyni, z parafii, gdzie posługiwałem jako neoprezbiter. Od tamtej pory Pani Urszula wspiera mnie modlitwą i także darami, które mają służyć parafiom, gdzie jestem duszpasterzem. Okażmy wdzięczność pamiętając o modlitwie w intencji p. Urszuli.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Tradycyjnie będziemy modlić się za KUL oraz zbierać ofiary do puszek na szkolnictwo katolickie.

W poniedziałek w łączności z Mszą Św. o 9.30 będzie odprawiona Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W środę po Mszy Św., tj. ok. 18.30 odbędzie się spotkanie dla osób, które zapisały się na Pielgrzymkę na Ukrainę.

Życzenia Świąteczne:

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

łączę się z Wami wszystkimi

w przeżywaniu świątecznej radości

i życzę, aby Duch Boży udzielał mocy

do życia Ewangelią każdego dnia.