28 Niedziela Zwykła – 11 października 2020 r. – DZIEŃ PAPIESKI

W całej Polsce przeżywamy dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na bogactwo nauczania św. Jana Pawła II oraz budowanie żywego pomnika w postaci stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii szczególnym motywem włączenia się w to święto niech będą obecne u nas Relikwie Świętego Papieża oraz fakt, że jest on Patronem województwa kujawsko-pomorskiego.

Dziękuję za ofiary składane do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz na kolektę inwestycyjną. Bóg zapłać!

Trwa m-c październik. Zapraszam na nabożeństwa Różańcowe o 17.30 w dni powszednie i po Mszy Św. o 9.30 w niedzielę. Na Różańcu gromadźmy się zawsze wszyscy razem, dzieci, młodzież i dorośli, ale dzieci zapraszam szczególnie w poniedziałki i czwartki.

W tym tygodniu w czwartek z powodu Bierzmowania w Parafii Nowe u nas Msza Św. i Różaniec będą wyjątkowo wcześniej: o 16.00 Msza Św. i po Mszy Św. ok. 16.30 Różaniec.

We wtorek przypada 13-sty dzień miesiąca, Dzień Fatimski. Zapraszam na Czuwanie Modlitewne – o 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza Św. i po Mszy Św. Procesja Światła z Figurą MNP Fatimskiej. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec. Na to październikowe Czuwanie, które kończy tegoroczny cykl naszych Fatimskich spotkań modlitewnych, zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania. Po procesji kandydaci zgłaszają się z indeksami. Proszę także o dostarczenie deklaracji przez tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

W piątek po Mszy Św. tj. ok. 18.30 w kościele odbędzie się zbiórka Koła Ministranckiego. Proszę o obecność wszystkich ministrantów.

W sobotę o 15.00 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne spotkanie odbędzie się w kościele.

W przyszłą niedzielę, 18 października br. włączymy się w obchody związane z Dniem Papieskim oraz Rokiem Stulecia Urodzin św. Jana Pawła II przez Parafialny Dzień Modlitwy w intencji Chorych i Służby Zdrowia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O 11.30 Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj odprawi Mszę Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Na zakończenie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówi modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa i udzieli indywidualnego eucharystycznego błogosławieństwa zgromadzonym chorym. Do udziału w tej liturgii zapraszamy wszystkich, którzy czują się chorzy, utrudzeni i udręczeni oraz pragną umocnienia sakramentem namaszczenia. Także zapraszamy pracowników służby zdrowia pragnących umocnienia modlitwą i błogosławieństwem.

Porządek Mszy Św. i intencje od 12 do 18 października 2020 r.

PN 18.00:            + Henryk Lemka i rodzice z obojga stron

WT 17.30:            Czuwanie Fatimskie: Różaniec, Msza Św. w intencji śp. Aleksandra Pizoń w r. ur. i Grażyny, Procesja Światła

ŚR 18.00:            + Zofia Wronkowska (od brata Eugeniusza z rodziną)

CZ 16.00:            + Helena Przechowska