Złagodzenie ograniczeń wynikających ze stanu epidemii – od 30 maja 2020 r.

ZASADY DOTYCZĄCE KULTU RELIGIJNEGO W STANIE EPIDEMII

1. Od 30 maja 2020 r. zostaje zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych
    w kościołach. Nadal obowiązuje zakrywanie ust i nos maseczką albo zachowanie 2 m odległości między osobami.
  2. W związku z tym z dniem 6 czerwca 2020 r. Ksiądz Biskup Diecezjalny odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, której udzielił 25 marca 2020 r. Natomiast utrzymuje tę dyspensę dla osób
    w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
  3. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych.
  4. W zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć do 150 osób przy zachowaniu innych zaleceń sanitarnych.
  5. Ksiądz Biskup Diecezjalny zachęca kapłanów do podjęcia na nowo pracy formacyjnej i duszpasterskiej wobec dzieci, młodzieży i dorosłych.

/Na podstawie Kurendy Diecezjalnej nr 23/2020 z dnia 29.06.2020, poz. 190/