13 Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2022 r.

Po zakończeniu Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dziękuję wszystkim, którzy brali udział w Mszach Świętych, nabożeństwach i procesjach eucharystycznych Oktawy. Szczególnie dziękuję służbie liturgicznej i dziewczynkom sypiącym kwiaty, a zwłaszcza jednej z nich, która uczestniczyła w nabożeństwach we wszystkie dni. Niech to zaangażowanie przyniesie wszystkim błogosławione owoce rozwoju postawy eucharystycznej w codziennym życiu.

W poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Dlatego w tym tygodniu Nabożeństwo Nowenny odprawimy właśnie w tym dniu
w łączności ze Mszą Św. o 18.00.

W środę Kościół obchodzi uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą odprawione o 8.00 rano i o 18.00 wieczorem. Tego dnia zbierana jest kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej. W uroczystość Świętych Apostołów można uzyskać odpust zupełny za codzienne posługiwanie się krzyżem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża albo biskupa wraz z odmówieniem wyznania wiary słowami Składu Apostolskiego.

W tym tygodniu mamy Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę Miesiąca:

W piątek od 17.00 będzie okazja do Spowiedzi i adoracja, a o 18.00 Msza Św. Wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

W sobotę od 9.00 odwiedziny chorych z Komunią Św. Wieczorem w łączności ze Mszą Świętą nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi.

Za miesiąc, tj. 23 lipca br. świętować będziemy Parafialny Odpust św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej. W związku z tym zapraszam członków Rady Parafialnej Ekonomicznej i Duszpasterskiej na zebranie, które się odbędzie w sobotę, 2 lipca br. po Mszy Św., czyli ok. 19.00 w Sali Parafialnej. Na zebranie zapraszam także przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas.

Bardzo dziękuję za kwiaty i posprzątanie kościoła parafianom z Krusz Rejon Pierwszy do Świetlicy Wiejskiej od strony Osieka. Bóg zapłać!

Zapowiedzi. Sakrament Małżeństwa zamierzają przyjąć: Bieniek Jakub, zam.
w Małym Rudniku Parafia św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich k/ Grudziądza, Diecezja Toruńska oraz Strzeszewska Karolina, zam. we Fletnowie [Zap. 2]. Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 27 czerwca do 3 lipca 2022 r.

PN 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

WT 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 8.00:              ……………………………………………………………………………………….

ŚR 18.00:            + Piotr, Wanda i Paweł Szafryna

CZ 18.00:            Z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o bł. dla rodziny

PT 18.00:             + Henryk w 2 r. śm.

SO 18.00:            + Urszula, Tadeusz, Adam Wojtaszek w 5 r. śm. Adama

ND 8.00:              O zdrowie dla Bogusławy i bł. dla rodziny