2 Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

W 2 Niedzielę Wielkiego Postu wspieramy duchowo i materialnie polskich misjonarzy „Ad Gentes”. Dlatego dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!

Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek o 16.30 jest Droga Krzyżowa dla dzieci, o 17.30 dla wszystkich. W niedzielę o 16.00 śpiewamy Gorzkie Żale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W środę nasz Kościół Diecezjalny będzie przeżywał święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. Pamiętajmy, aby pomodlić się za naszą wspólnotę diecezjalną. Pamiętajmy też o modlitwie w intencji kobiet.

W czwartek po Mszy Św. będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi.

Kandydaci do Bierzmowania mają w sposób szczególny uczestniczyć w nabożeństwie Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie.

Za tydzień będzie kolekta na cele inwestycyjne parafii.

Zachęcam do udziału w akcji charytatywnej „Skarbonka Wielkopostna”. Skarbonki są wyłożone na stoliku pod chórem.

Porządek Mszy Św. i intencje od 6 do 12 marca 2023 r.

PN 18.00:            + Izabela Sowieralska z ok. ur., dziadkowie Jacek i Halina

WT 18.00:            + Anna, Józef, Henryka, Antonina i Jan z rodziny Czarkowskich

ŚR 18.00:            O zdrowie i opiekę przez wstawiennictwo NMP dla syna

CZ 18.00:            ……………………………………………………………………………………….