3 Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 roku

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe parafii. Bóg zapłać!

Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek o 16.30 jest Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, o 17.30 dla wszystkich. W niedzielę o 16.00 śpiewamy Gorzkie Żale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Dzisiejsze kazanie pasyjne będzie poświęcone Ogrodowi Oliwnemu, w którym Jezus modlił się i został pojmany. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Od dzisiejszej niedzieli aż do Niedzieli Palmowej będzie stała skrzynka, do której prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację ołtarzy na Wielkanoc.

W czwartek po Mszy Św. będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi.

W sobotę zajęcia Koła Misyjnego rozpoczną się już o 10.30 i odbędą się jak zwykle
w Oratorium, czy w Sali Domu Parafialnego.

Także w sobotę o 16.30 zapraszam na spotkanie wszystkich lektorów oraz inne osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 11.30 i spotkanie po Mszy Św. zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania.

Za tydzień będzie kolekta na utrzymanie WSD w Pelplinie.

W tym roku uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, zgodnie z przepisami liturgicznymi będzie obchodzona w poniedziałek 20 marca.

Zachęcam do udziału w akcji charytatywnej „Skarbonka Wielkopostna”. Skarbonki są wyłożone na stoliku pod chórem.

Porządek Mszy Św. i intencje od 13 do 19 marca 2023 r.

PN 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

WT 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

CZ 18.00:            + Piotr Szafryna

PT 18.00:             + Jerzy Miłek w d. ur. i Cecylia

SO 18.00:            + Izabela Sowieralska z ok. ur.

ND 8.00:              + Z rodziny Tyburczy oraz dziadkowie Borny i Tyburczy

ND 9.30:              + Antonina, Gerard, Irena z rodziny Grzonka

ND 11.30:            + Katarzyna i Zygmunt w r. śm. oraz + Edward

Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec, Świat Misyjny, Dobre Nowiny