4 Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 roku

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie WSD w Pelplinie. Bóg zapłać!

Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek o 16.30 jest Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, o 17.30 dla wszystkich. W niedzielę o 16.00 śpiewamy Gorzkie Żale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W dzisiejszym rozważaniu odwiedzimy Kościół In Gallicantu: Miejsce sądu nad Jezusem w noc pojmania; Kościół skrywający loch nazwany przez tradycję ciemnicą; miejsce zdrady Piotra
i miłosiernego spojrzenia Mistrza.

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

Aż do Niedzieli Palmowej pod chórem będzie stała skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje ołtarzy na Wielkanoc.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, przeniesioną zgodnie z przepisami liturgicznymi z 19 marca na najbliższy dozwolony termin.

W czwartek po Mszy Św. będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi.

W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednocześnie jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszam na Mszę Św. o 18.00. Jeśli będą chętni po Mszy Św. można będzie przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji.

Zajęcia Koła Misyjnego odbędą się w sobotę o 10.30 w Oratorium.

Także w sobotę o 16.30 zapraszam na drugie spotkanie lektorów i psałterzystów w celu przygotowania Liturgii Wielkiego Tygodnia.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 11.30 i spotkanie po Mszy Św. zapraszam dzieci komunijne oraz ich rodziców.

Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zachęcam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym nabożeństwie nie uczestniczyli.

W przyszłą niedzielę oraz w Niedzielę Palmową Koło Misyjne zaprasza na Kiermasz Wielkanocny. Ozdoby wielkanocne, które będą sprzedawane na Kiermaszu są przygotowywane własnoręcznie przez dzieci z Koła.

Parafialny Zespół Caritas na Niedzielę Palmową przygotuje palmy.

Porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 26 marca 2023 r.

PN 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

WT 18.00:            + Maria Szablewska w d. ur.

ŚR 16.00:            + Z rodziny Kilichowskich i Szyperskich
Józef, Wiktor, Anna, Helena, Henryk, Walentyna, Franciszek

CZ 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

PT 18.00:             + Zdzisława Trochowska (od Zakł. Pogrzebowego Hades z Nowego)