Niedziela Trójcy Najświętszej – 31 maja 2026r.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej przygotowało się 11-cioro dzieci.

Z okazji tej uroczystości rodzice dzieci komunijnych ufundowali ornat z wizerunkiem św. Józefa. Tradycyjnie też podjęli się trudu sprzątania i dekorowania kościoła oraz jego otoczenia. Za dar oraz prace porządkowe bardzo serdecznie im dziękujemy. Bóg zapłać!

Po południu o 16.30 będzie odprawione nabożeństwo majowe i dziękczynne za dar Eucharystii. Po nabożeństwie odbędzie się wręczenie pamiątek Pierwszej Komunii Świętej.

Od poniedziałku do soboty razem z dziećmi komunijnymi będziemy przeżywać Biały Tydzień. W dni powszednie dzieci komunijne uczestniczą we Mszy Św. o 18.00, a w czwartek o 9.30 i w procesji. Do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. zapraszamy rodziców, babcie i dziadków, chrzestnych, rodzeństwo oraz wszystkich chętnych.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W uroczystość będą odprawione dwie Msze Św.: poranna o 8.00 i główna o 9.30, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pójdziemy tradycyjną trasą: od Kościoła w kierunku do Kapliczki Bożego Miłosierdzia, potem do Kapliczki św. Floriana i dalej skrótem koło Jeziora do Kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie do Krzyża naprzeciw Cmentarza i do Kościoła na zakończenie.

Bardzo proszę członków Rady Parafialnej oraz inne osoby o przygotowanie ołtarzy oraz procesji Bożego Ciała. Do procesji proszę przygotować krzyż, lampiony, sztandary, feretrony i baldachim oraz nagłośnienie. Proszę o udekorowanie trasy procesji oraz domów symbolami eucharystycznymi.

Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców do niesienia Różańca. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o 17.30 przy kościele. Młodzież oraz rodziców dzieci proszę o pomoc w prowadzeniu prób oraz o zbieranie kwiatów na procesję.

W piątek będzie Pierwszy Piątek miesiąca. Od 17.00 będzie okazja do Spowiedzi.

Sobota w tym tygodniu to Pierwsza Sobota miesiąca. Od 8.30 będą odwiedziny chorych z Komunią świętą. W łączności ze Mszą Świętą o 18.00 odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W ubiegłym tygodniu, 25 maja br. minęła Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 2025 roku. Rocznicę tę będziemy obchodzić liturgicznie w niedzielę, 7 czerwca br. podczas Mszy Świętej o 11.30. Dzieci rocznicowe zapraszam na przygotowanie i Spowiedź Świętą w piątek o 16.30 do kościoła parafialnego.

Zapraszam na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 29 i 30 czerwca br. Koszt wyjazdu z noclegiem wynosi 240 zł. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy zapisach proszę o zaliczkę w wysokości 100 zł.

Porządek Mszy Świętych i intencje od 1 do 7 czerwca 2026 r.

PN 18.00:            O bł. Boże dla Franka z ok. Pierwszej Komunii świętej oraz dla jego rodziców, dziadków i pozostałych członków rodziny

WT 18.00:            W pewnej intencji Panu Bogu wiadomej

ŚR 18.00:            W pewnej intencji Panu Bogu wiadomej

PT 18.00:             + Mirosława Karbowska z okazji 3 r. śm.

SO 18.00:            + Cecylia z ok. ur. i Jerzy Miłek