Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzimy w dzisiejszą niedzielę, kończy czas wielkanocny w liturgii Kościoła. Od poniedziałku aż do soboty po Niedzieli Chrystusa Króla będziemy przeżywać czas zwykły. Tradycyjnie czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej przedłuża się o jeden tydzień, czyli do Niedzieli Trójcy Najświętszej.

Wkrótce, tj. za półtora tygodnia przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Bardzo proszę członków Rady Parafialnej oraz inne osoby współpracujące o przystąpienie do przygotowywania ołtarzy i procesji Bożego Ciała. Trasa procesji będzie przebiegać od Kościoła w kierunku do Kapliczki Bożego Miłosierdzia, potem do Kapliczki św. Floriana i dalej skrótem koło Jeziora do Kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie do Krzyża naprzeciw Cmentarza i do Kościoła na zakończenie. Po Mszy Świętej proszę o zgłoszenie się po hasła do kolejnych ołtarzy – Stacji Procesji Bożego Ciała.

W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła.

W środę mamy wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

W czwartek Kościół obchodzi święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa w Wielki Czwartek.

W sobotę o 11.00 zapraszam dzieci na zajęcia Koła Misyjnego. Rozpoczniemy przygotowania do procesji Bożego Ciała. Zajęcia odbędą się w salce parafialnej.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Najświętszej. Ponieważ jest to druga niedziela m-ca kolekta będzie przeznaczona na prace remontowe w kościele.

Po zakończeniu Białego Tygodnia pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci komunijnych za dar dla naszego kościoła – obrusy ołtarzowe, jak też za wszystkie prace porządkowe, dekoracje i kwiaty. Od przyszłej niedzieli zwracam się do parafian mieszkających w poszczególnych rejonach parafii o podjęcie troski o porządek i kwiaty w kościele. Jako pierwszych proszę parafian z Osieka o posprzątanie kościoła na niedzielę 12 czerwca.

Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych, które będą odprawiane po Mszy Św. o 18.00 w dni powszednie.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć Ratański Karol z Bzowa oraz Frukacz Emilia z Unisławia (zap. 3). Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 6 do 12 czerwca 2022 r.

PN 18.00:            + Cecylia Miłek w d. ur. I Jerzy

WT 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

CZ 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

PT 18.00:             ……………………………………………………………………………………….

SO 18.00:            + Stefania Górka w 10 r. śm. I zm. Z rodziny

ND 8.00:              + Stanisław Górski, Łucja i Franciszek Górscy

ND 9.30:              + Dionizy Makowski z ok. ur. oraz Amalia i Bogdan Wejdebach i zm. z rodz.

ND 11.30:            + Dariusz Wenta

Czasopisma: WPiS, Różaniec