Święto Chrztu Chrystusa, Niedziela po Objawieniu Pańskim – 10 stycznia 2021 r.

Święto Chrztu Chrystusa, które obchodzimy dzisiaj w niedzielę po Objawieniu Pańskim, kończy liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Zwyczajowo zachowamy bożonarodzeniowy wystrój kościoła i będziemy śpiewać kolędy aż do 2 lutego, tj. do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na inwestycje w parafii.

W ubiegłym tygodniu odbyło się u nas podsumowanie konkursu „Droga świętości Jana Pawła II. Od domu rodzinnego do domu Ojca w niebie”, którego współorganizatorem była nasza parafia wraz z Pomorskim Przeoratem Orderu Świętego Stanisława. Za zaangażowanie w organizację konkursu nasza Parafia i Ksiądz Proboszcz zostali uhonorowani Medalem Roku Świętego Jana Pawła II.

W niedzielę 10 stycznia 2021 r. rozpoczynamy nabożeństwa kolędowe, na które parafianie są zaproszeni według wyznaczonych rejonów, podobnych do tras kolędowych tradycyjnej kolędy. W tym tygodniu zapraszam parafian z następujących rejonów:

Niedziela, 10 I 2021 r., godz. 16.00
Bzowo/Szosa: od p. Słomskich obie strony szosy  do  p. Szafryna

Poniedziałek, 11 I 2021 r.,     godz. 16.00
Bzowo/Szosa: od p. Macioszek obie strony szosy do p. Gocłowskich oraz Droga w kier. Rulewa od p. Piątkowskich do p. Schab

Wtorek, 12 I 2021 r., godz. 16.00
Bzowo: Szkoła oraz od p. Pająk do p. Kosikowskich

Środa, 13 I 2021 r.,    godz. 16.00
Bzowo/Góry oraz od p. Wesołowskiego do Domu Gminnego

Czwartek, 14 I 2021 r. godz. 16.00
Bzowo/Podwórze do p. Rybak oraz od p. Wiechowicz do p. Prażmo

Piątek, 15 I 2021 r. godz. 16.00
Bzowo/ Ryta Góra

Sobota, 16 I 2021 r.   godz.16.00
Bzowo: od Kapliczki Bożego Miłosierdzia do kościoła oraz od kościoła Droga Kościelna do p. Sowa

Niedziela, 17 I 2021 r. godz. 16.00
Osiek

Poniedziałek, 18 I 2021 r. godz. 16.00
Krusze: od p. Zaborowskich do p. Kostrzewskiej

Nabożeństwo kolędowe będzie przebiegać według następującego porządku: rozpoczęcie Mszą Św. o 16.00, podczas Mszy Św. poświęcenie wody i modlitwa błogosławieństwa rodzin. Przedstawiciele rodzin przynoszą wodę do poświęcenia we własnych naczyniach i ustawiają na stole przed ołtarzem. Po Mszy Św. wspólne śpiewanie kolęd i wręczanie pamiątek kolędowych.

Tradycyjnie proszę o złożenie dorocznej ofiary kolędowej na działania inwestycyjne w parafii. W tym roku planowany jest drugi etap renowacji Ołtarza Bocznego p.w. NMP oraz remont salki parafialnej. Proszę także w imieniu ministrantów o złożenie im do puszki ofiary ministranckiej.

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka pragniemy pomodlić się za babcie i dziadków już w przyszłą niedzielę, 17 stycznia 2021 r. Zapraszam babcie i dziadków na Mszę Św. o 11.30
w imieniu dzieci przygotowujących życzenia.

Za tydzień będzie kolekta na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 11 do 17 stycznia 2021 r.

PN 16.00:

WT 16.00:

ŚR 16.00:            + Ryszard Krusiński w m-c po śm.

CZ 16.00:

PT 16.00:             + Stanisław Lech w d. ur.

SO 16.00:            + Izydor i Czesława Miąsko

ND 8.00: