2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

W 2 Niedzielę Adwentu jest kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej oraz zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać!

W związku z przypadającymi dziś zbiórkami kolekta inwestycyjna będzie za tydzień.

Po każdej Mszy Św. Koło Misyjne zaprasza na Świąteczny Kiermasz w Sali Parafialnej.

Dzisiaj nasza parafia ma zaszczyt gościć Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja. Ksiądz Biskup będzie celebrować Mszę Św. o 11.30 i wygłosi adwentową homilię. Ponadto pobłogosławi Medaliki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej i wręczy je dzieciom komunijnym. Na zakończenie udzieli uroczystego błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym, a szczególnie dzieciom komunijnym oraz ich rodziców, dzieciom z Koła Misyjnego oraz ich rodzicom, ministrantom, Radzie Parafialnej, członkom Żywego Różańca, Parafialnemu Zespołowi Caritas.

RORATY są odprawiane od poniedziałku do piątku o 16.30. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, zapraszam z lampionami, zwłaszcza dzieci. Dzieci uczestniczą w adwentowym konkursie na najwyższą frekwencję na Roratach. Ponadto składają postanowienia adwentowe do Kalendarza w postaci gwiazdy. Z postanowień wylosujemy nagrodę specjalną.

W środę połączy naszą parafię z WSD w Pelplinie MOST MODLITEWNY. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas mszy Św. o 16.30 i podczas Nowenny do MBNP. W tym dniu wspólnota seminaryjna modli się w sposób szczególny za nas.

W czwartek od 16.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek w naszej parafii odbędzie się dekanalne spotkanie przedstawicieli Parafialnych Zespołów Caritas. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o 16.30.

W sobotę o 10.30 odbędą się zajęcia Koła Misyjnego.

Parafialny Zespół Caritas sprzedaje Świece Wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Pozostały jeszcze małe świece w cenie 10 zł za sztukę. Można dołożyć dobrowolną ofiarę na dzieła charytatywne prowadzone przez nasz Zespół Caritas.

Na ołtarzu NSPJ jest przygotowany opłatek wigilijny poświęcony w kościele. Za opłatek składa się dobrowolną ofiarę do skarbonki.

Parafialna Spowiedź Adwentowa jest zaplanowana na piątek, 22 grudnia br.

Porządek Mszy Św. i intencje od 11 do 17 grudnia 2023 r.

PN 16.30:           + Z rodziny Wernerów: Katarzyna, Jan, Teofil, Antoni, Eryk

WT 16.30:          + Zygmunt Prokopowicz

ŚR 16.30:           + Hubert Makowski z ok. ur. i w r. śm. oraz rodzeństwo

CZ 16.30:           + Kazimiera Pizoń w m-c po pogrzebie