7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – Parafialna Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – 29 maja 2022 r.

W dzisiejszą niedzielę nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do pełnego uczestnictwa w Eucharystii przygotowało się 10-cioro dzieci. Rodzice dzieci komunijnych ufundowali komplet obrusów ołtarzowych jako dar dla naszego kościoła. Bóg zapłać!

Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy także za posprzątanie kościoła i jego otoczenia oraz za okolicznościowe dekoracje i kwiaty w kościele. Bóg zapłać!

Po południu o 16.00 będzie odprawione nabożeństwo majowe i dziękczynne za dar Eucharystii. Po nabożeństwie wręczenie dzieciom pamiątek Pierwszej Komunii Świętej.

Od poniedziałku do soboty dzieci komunijne przeżywają Biały Tydzień. Do wspólnej modlitwy dziękczynnej podczas Mszy Św. o 18.00 zapraszamy rodziców, babcie i dziadków, chrzestnych i rodzeństwo oraz wszystkich chętnych. Oprócz dziękczynienia za dar Eucharystii modlić się będziemy w tych dniach o dar Ducha Świętego.

W czwartek przypada Pierwszy Czwartek M-ca. Od 17.00 Godzina Święta i modlitwy do Bożego Miłosierdzia oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek przypada Pierwszy Piątek M-ca. Od 17.00 okazja do Spowiedzi, szczególnie dla kandydatów do Bierzmowania.

W sobotę przypada Pierwsza Sobota M-ca. Od 9.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą według stałego porządku. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu minie rocznica Pierwszej Komunii Świętej 2021. Dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoja uroczystość komunijną oraz ich rodziców zapraszam na Mszę Św. o 11.30 w przyszłą niedzielę, 5 czerwca 2022 r.

Już za niecałe trzy tygodnie będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Osoby, które tradycyjnie zajmowały się przygotowywaniem ołtarzy i procesji oraz członków Rady Parafialnej proszę o rozpoczęcie tych przygotowań.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć Ratański Karol z Bzowa oraz Frukacz Emilia z Unisławia (zap. 2). Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 30 maja do 5 czerwca 2022 r.

PN 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

WT 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

CZ 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

PT 18.00:             + Mirosław Leman (int. od Zakł. Pogrz. ORKUS z Nowego)

SO 18.00:            + Teresa, Antoni, Gertruda i Regina

ND 8.00:              + Józef Makieła i Wiesław Gzella

ND 9.30:              Z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o bł. dla rodziny

ND 11.30:            + Marek Kontowski z ok. ur.