3 Niedziela Wielkanocy – 26 kwietnia 2020 r.

Od dzisiaj do 2 maja 2020 r. w Polsce obchodzimy Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” [por. J 6, 35 – 36]. Niedzielę rozpoczynającą Tydzień Biblijny nazywamy Niedzielą Biblijną. W tym dniu celebrujemy już po raz czwarty Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W naszej parafii ta celebracja odbywa się o 9.30 przed rozpoczęciem Mszy Świętej. W Tygodniu Biblijnym modlimy się o to, aby słowa Ewangelii umacniały naszą wiarę i prowadziły do głębokiego przeżywania Eucharystii jako wydarzenia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W tym roku naszą uwagę kierujemy na Ewangelię według św. Mateusza.

W środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, patronki Europy.

W piątek czcimy św. Józefa jako patrona rzemieślników. Od tego dnia zapraszam na nabożeństwa majowe w łączności ze Mszą Św. Z powodu ograniczeń co do liczby uczestników nabożeństw w kościele odprawiajmy to nabożeństwo codziennie w rodzinach.

W sobotę będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesioną z 3 maja z powodu pierwszeństwa Niedzieli Wielkanocnej, zwanej Niedzielą Dobrego Pasterza. Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele, czyli o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Do czwartku proszę zgłaszać osoby, które chciałyby przyjąć Komunię Świętą w domu. Odwiedzę tylko te osoby, które zostaną wyraźnie zgłoszone. Początek odwiedzin o 9.00 godzinie.

W związku z trwającym stanem epidemii i przedłużeniem czasu zdalnej nauki dzieci po konsultacji z rodzicami dzieci komunijnych podjąłem decyzję o zmianie terminu uroczystości komunijnej. Nowy termin uroczystości Pierwszej Komunii Świętej przypadnie w niedzielę,
27 września 2020 r. podczas Mszy Św. o 11.30 w Kościele Parafialnym.

Informacja przesłana przez Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Pelplinie: „Uprzejmie informuję, że biskup pelpliński udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 maja br.

Porządek Mszy Św. i intencje od 27 kwietnia do 3 maja 2020 r.

PN 18.00:

WT 18.00:

ŚR 18.00:

CZ 18.00:

PT 18.00:

SO 8.00:              W intencji parafii

SO 9.30:              + Marian Gardynik w 29 r. śm. oraz rodzice i rodzeństwo

SO 11.30:            + Jurek, Jerzy i ich rodzice

ND 8.00:              + Ignacy Wiechowicz w r. śm.

ND 9.30:              + Rodzice Klara i Franciszek Kaszubowscy, dziadkowie Helena, Teofil, Kazimierz Makowscy

ND 11.30             + Jan Spych