33 Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022 r.

W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Solidarności
z Kościołem Prześladowanym
. Z tej okazji prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W tym roku zbiórka ta jest przeznaczona na pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!

Dzisiejsza kolekta, tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca. jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!

Wypominki roczne można składać do końca listopada. Modlitwy za zmarłych według nowych wypominków będą odmawiane od 27 listopada br., tj. od Pierwszej Niedzieli Adwentu, rozpoczynający nowy rok liturgiczny. Formularze wypominkowe są wyłożone na stoliku pod chórem.

W poniedziałek przypada kolejna rocznica śmierci ks. Jana Hinza. Zapraszam do udziału we Mszy Św. wyjątkowo o 18.00.

W czwartek po Mszy Św. do 17.15 zapraszam na cotygodniową cichą adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi Świętej.

W sobotę o 11.00 zapraszam dzieci na zajęcia Koła Misyjnego w salce parafialnej.

W sobotę o 17.00 w Kościele św. Maksymiliana w Nowem odbędzie się spotkanie pod hasłem Dekanalny Światowy Dzień Młodzieży. Do udziału w spotkaniu zaproszona jest młodzież naszego dekanatu, a zwłaszcza kandydaci do Bierzmowania. W związku z tym planowane w naszej Parafii Czuwanie z Bł. Karoliną Kózkówną odbędzie się w innym terminie.

Parafialny Zespół Caritas we współpracy z Kołem Misyjnym pragnie przygotować Jasełka. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież. Chętni mogą się zgłaszać w sobotę o 11.00, tj. podczas zajęć Koła Misyjnego.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy Św. o 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z Aktem poświęcenia ludzkości. Za publiczną modlitwę tekstem tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Również w niedzielę za tydzień na Mszę Św. o 11.30 zapraszam wszystkie dzieci do uczestnictwa w uroczystym wejściu. Dzieci mogą przygotować sobie korony, w których będą uczestniczyć we Mszy Św. Korony przygotowujemy samodzielnie. Można to zrobić na zajęciach Koła Misyjnego. Podczas Mszy Św. odbędzie się też poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych.

Porządek Mszy Św. i intencje od 14 do 20 listopada 2022 r.

PN 18.00:            + Ks. Jan Hinz w r. śm.

WT 16.00:            + Elżbieta Pyt

ŚR 16.00:            + Piotr Szafryna

CZ 16.00:            + Aniela i Zygmunt Leśniak, rodzeństwo Krystyna, Adam, Grażyna

PT 16.00:             + Izabela Sowieralska w m-c po śm.

SO 16.00:            + Eugeniusz Prusaczyk w 5 r. śm.

ND 8.00:              Dziękczynna i o Bł. Boże z okazji 50 urodzin Marka

ND 9.30:              Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Błogosławieństwo Boże

ND 11.30:            + Franciszek Babiliński i zm. z rodziny z obojga stron