Niedziela Wielkanocna – Zmartwychwstanie Pańskie – 12 kwietnia 2020 r.

Przeżywamy trzeci, najbardziej uroczysty dzień Świętego Triduum Paschalnego – Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Ponieważ trwa nadal stan epidemii, jesteśmy zmuszeni gromadzić się w bardzo małych grupach na sprawowanie liturgii. Dlatego w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego są odprawiane tym razem cztery Msze Św. o 8.00, 9.30, 11.30 i o 16.00 dodatkowa Msza Św.

Pomocą w duchowym przeżywaniu Świąt niech będą radiowe, telewizyjne lub internetowe transmisje prowadzone przez ogólnopolskie lub katolickie rozgłośnie. Transmitowane są także niektóre Msze Św. z naszego Kościoła Parafialnego za pośrednictwem Parafialnej Strony na Facebooku

W dalszym ciągu można korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, udzielonej przez naszego Biskupa Diecezjalnego.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowywanie obchodów Wielkiego Tygodnia, Niedzieli Palmowej, Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej.

Dziękuję za przygotowanie ołtarza Grobu Pańskiego i dekoracji paschalnych, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i sprzątanie kościoła.

Dziękuję szczególnie ministrantom, lektorom i komentatorce, którzy zaangażowali się we wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia od Niedzieli Palmowej aż do Wigilii Paschalnej.

Za tydzień w Drugą Niedzielę Wielkanocy obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego.

Porządek Mszy Św. i intencje od 13 do 19 kwietnia 2020 r.

PN 8.00:              + Janina Chojnacka w m-c po pogrzebie

PN 9.30:              + Roman, Wiesława, Anita, Leokadia, Stefan

PN 11.30:            + Józefa i Bolesław Łukasiak

WT 18.00:

ŚR 13.00:            Msza Św. Pogrzebowa za + Krystynę Starko

ŚR 18.00:

CZ 18.00:

PT 18.00:             + Janina Chojnacka od Zakł. Pogrzebowego ORKUS

SO 18.00:            + Damian Tyburczy, rodzice i z rodziny Rybak i Lendas

ND 8.00:

ND 9.30:              + Jan i Marianna Złoto w 17 r. śm. Jana

ND 11.30             + Stanisław i Bogusław Dąbrowscy

Czasopisma: Różaniec (7,00), Misje Dzisiaj (4,00), Świat Misyjny (2,70); książka „Prymas Tysiąclecia” (5,00)

W Wielki Czwartek wieczorem zmarła + Krystyna Starko, l. 81 z Fletnowa. Msza Św. Pogrzebowa będzie odprawiona w środę, 15 kwietnia br. o 13.00 w naszym Kościele Parafialnym. Po Mszy Św. przewiezienie trumny z ciałem do grobu na cmentarzu w Grudziądzu. Różaniec za zmarłą o 12.15 w dniu pogrzebu w Kaplicy Przedpogrzebowej w Bzowie.
Z powodu stanu epidemii w pogrzebie będzie uczestniczyć tylko najbliższa rodzina. Wieczny odpoczynek …