Uroczyste Nabożeństwo Majowe we Fletnowie – niedziela, 12 maja 2019 r.

W drugą niedzielę Maryjnego Miesiąca, tj. 12 maja 2019 r. we Fletnowie odbyło się uroczyste nabożeństwo majowe.

Tego dnia padał upragniony deszcz. Ks. Proboszcz Mirosław przybył o 16.00 do Kaplicy NMP z Fatimy. Zjawili się też mieszkańcy odpowiednio przygotowani, żeby nawet w strumieniach deszczu uczcić radośnie Najświętszą Maryję.

W słowie wstępnym ks. Mirosław wspomniał odprawianie Drogi Krzyżowej w deszczowej pogodzie podczas pielgrzymowania do Lourdes, a także słoneczną pogodę, gdy nawiedzał Sanktuarium w Fatimie. Dodał, że przy ostatnim objawieniu w Fatimie, zanim dokonał się cud słońca, również padał ulewny deszcz.

Potem został odśpiewana Litania Loretańska w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych ze względu na Niedzielę Dobrego Pasterza oraz w intencji pielęgniarek i maturzystów.

Za przygotowanie miejsca modlitwy i zrobienie zdjęć do kroniki parafialnej dziękujemy p. Tomaszowi, jego rodzinie i mieszkańcom.