Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2019 r.

W minioną sobotę odbyła się Parafialna Pielgrzymka Dziękczynna do Sanktuarium NMP Matki Kościoła w Płochocinie. U stóp Matki Bożej złożyliśmy nasze podziękowania i prośby. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymowaniu i modlitwie.

Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o 9.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlimy się aktem poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny.

We wtorek wspomnienie św. Jana Berchmansa, zakonnika, patrona ministrantów.

W sobotę Kościół czci św. Andrzeja, Apostoła. W tym dniu odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Zebranie rozpocznie się w Kościele o 16.00 Mszą Św. w intencji naszej parafii. Po Mszy Św. posiedzenie Rady w salce parafialnej. Mszy Św. wieczornej nie będzie.

Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Od Pierwszej Niedzieli Adwentu będą sprzedawane świece w ramach akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Porządek Mszy Św. i intencje od 25 listopada do 1 grudnia 2019 r.

PN 18.00:            + Janusz Bukowski (od Zakł. Pogrz. „Hades” z Nowego)

WT 16.00:            + Regina i Aleksander oraz zm. z rodziny

ŚR 18.00:            + Henryk Liczkowski w m-c po śm.

CZ 18.00:            + Bolesław Wilczewski (od Zakł. Pogrz. „Orkus” z Nowego)

PT 16.00:             + Rodzice Rudzcy Maria i Władysław oraz Bolesław

SO 16.00:            Za naszą parafię

ND 8.00:              + Marzena, Janusz, Mieczysława, Józef

ND 9.30:              + Wojciech Pustuła w 10 r. śm.

ND 11.30             + Emilia Kosikowska w 20 r. śm. i zm. z rodziny