XXXI Niedziela Zwykła – 3 listopada 2019 r.

We wtorek, 5 listopada br. o 18.00 odbędzie się Bierzmowanie. Sakramentu udzieli Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Na uroczystość zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie rodziców i rodzeństwo kandydatów do Bierzmowania, wszystkich ich bliskich, zapraszam też Radę Parafialną i Żywy Różaniec, czcicieli św. Rity i św. Jana Pawła II, młodzież i dzieci, całe rodziny, abyśmy mogli przeżyć doświadczenie wspólnoty jak Apostołowie we Wieczerniku.

Na uroczystość można przynieść krzyże do poświęcenia przez księdza biskupa.

W poniedziałek, 4 listopada br. po Mszy Św. o 18.00 będzie ostatnia próba do Bierzmowania i zakończenie Nowenny do Ducha Świętego. Po próbie ok. 19.15 będzie Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania ich świadków, rodziców rodzeństwa i wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W czwartek zapraszam na Godzinę Świętą, ponieważ jest to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie okazja do Spowiedzi oraz modlitwy do Miłosierdzia Bożego i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy – Przemilczane cierpienie”. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjne.

W czwartą sobotę listopada, tj. 23 dnia tego miesiąca o 13.00 została zaplanowana Parafialna Pielgrzymka Dziękczynna do Sanktuarium NMP Matki Kościoła w Płochocinie. Zapraszam do udziału w tej pielgrzymce, która polega na tym, ażeby zgromadzić się w Kościele Sanktuaryjnym na wspólną modlitwę i liturgię Mszy Św.

Porządek Mszy Św. i intencje od 4 do 10 listopada 2019 r.

PN 18.00:           + Eugenia Filiżanowska

WT 18.00:          BIERZMOWANIE
Ks. Biskup Arkadiusz – Za naszą parafię
Koncelebrans – W intencji Scholi z Grupy im. św. Rolanda pod kierunkiem Bolesława Olkowskiego z podziękowaniem za 3 lata działalności i o Boże Błogosławieństwo

ŚR 18.00:           + Eugeniusz Prusaczyk w 2 r. śm.

CZ 18.00:           + Danuta i Andrzej Popow

PT 18.00:           O uwolnienie od złego ducha