XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019 r.

W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy – Przemilczane cierpienie”. Z tej okazji jest zbiórka do puszek na Stowarzyszenie Pomoc Kosciołowi w Potrzebie.

Kolekta bieżącej, drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na cele inwestycyjne.

W poniedziałek przypada Święto Niepodległości. O 17.30 zapraszam na Różaniec w intencji Ojczyzny oraz o 18.00 na Mszę Św. W tym dniu Kościół obchodzi wspomnienie św. Marcina z Tours.

We wtorek czcimu św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, misjonarza kresów wschodnich i orędownika jedności Kościoła.

W środę wspominamy pierwszych męczenników Polski Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Po Mszy Św. o 16.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na WSD w Pelplinie.

Za dwa tygodnie w sobotę, 23 listopada br. zapraszam na Parafialną Pielgrzymkę Dziękczynną do Sanktuarium NMP Matki Kościoła w Płochocinie. Do Płochocina udajemy się indywidualnie. O 13.00 gromadzimy się w Kościele Sanktuaryjnym. Po zawiązaniu wspólnoty pomodlimy się modlitwą różańcową i odprawimy liturgię Mszy Św. Do udziału zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych – wszystkich, którzy chcieliby podziękować Matce Bożej za opiekę w bieżącym roku i za różne wydarzenia tego roku: za Pierwszą Komunię Świętą, za wprowadzenie Relikwii św. Jana Pawła II, za Bierzmowanie, za wyjazdy do miejsc świętych grupowe i indywidualne, za tegoroczne zbiory, za sukcesy w pracy i w szkole, za wszystkie łaski otrzymane w rodzinach naszej parafii.

Ponieważ nie wszyscy mają możliwość dojechać samodzielnie, będę prowadził zapisy chętnych do udziału w pielgrzymce. Jeśli zbierze się grupa co najmniej 40 osób, można będzie zamówić autobus. Zapraszam. Każdy ma za co dziękować.

Porządek Mszy Św. i intencje od 11 do 17 listopada 2019 r.

PN 18.00:           + Rodzice Antonina w 14 r. śm. oraz Jan w 27 r. śm. Czarkowscy, i zm. z rodziny Czarkowskich

WT 16.00:          O zdrowie i znalezienie lepszej pracy dla Anny

ŚR 16.00:           O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Stefanii

CZ 18.00:           + Roman Wygocki i dusze w Czyśćcu

PT 18.00:           + Rodzice Aniela i Zygmunt Leśniak oraz rodzeństwo

SO 18.00:          + Władysława Lison (od chrzestnicy)

ND 8.00:             + Rodzice i rodzeństwo z obojga stron

ND 9.30:             + Stanisława i Władysław Wesołowscy z ok. ur.

ND 11.30           + Rodzice chrzestni Jadwiga i Paweł Wilgurscy