XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 r.

Na ostatnim spotkaniu kandydatów do Bierzmowania utworzyliśmy Młodzieżową Różę Różańcową pod patronatem bł. Karoliny Kózkówny, Patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Wspólnota będzie prowadzić apostolstwo modlitwy przez okres przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Proszę o modlitwę w intencji młodzieży.

Zakończyliśmy odmawianie Różańca z wypominkami listopadowymi. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w tej modlitwie za zmarłych. Wypominki roczne można przynosić do końca listopada.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie WSD w Pelplinie.

Msza Św. we wtorek będzie o 8.00 rano.

W czwartek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień modlitw za organistów, muzyków kościelnych, kantorów, psałterzystów oraz za chóry kościelne i schole. Z tej okazji nasza Schola Parafialna zaśpiewa w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o 11.30, aby uczcić swoją Patronkę.

W niedzielę za tydzień przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ z Aktem Poświęcenia „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu”. Za publiczne odmówienie tego Aktu można zyskać odpust zupełny.

Czasopisma: nowy nr „Pielgrzyma” i bieżący „Małego Pielgrzyma”.