1 Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA”. Myślą przewodnią na okres Adwentu są myśl zaczerpnięta z Katechizmu Kościoła Katolickiego: „Celebrując co roku liturgię Adwentu, wierni odnawiają gorące pragnienie Jego drugiego przyjścia [tj. powtórnego przyjścia Chrystusa]” (KKK 524).

Pod koniec każdej Mszy Św. będzie pobłogosławiony opłatek wigilijny.

Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: duże po 15 zł, małe po 10 zł.

Od poniedziałku do soboty zapraszam na Msze Św. o 16.00, które będą odprawiane jako RORATY. Na Roraty przychodzimy z lampionami, które symbolizują nasze oczekiwanie na Jezusa Chrystusa, Światłość, która rozbłyska w ciemnościach. Dzieci uczestniczące w Roratach otrzymają planszę pt. „W drogę z nami wyrusz, Panie!” do przyklejania konkursowych obrazków.

W tym tygodniu będziemy przeżywać dni eucharystyczne:

W Pierwszy Czwartek Miesiąca o 16.00 zapraszam na Mszę Św. i Godzinę Świętą po Mszy Św. Adoracja, podczas której odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, będzie trwać do 17.00.

W Pierwszy Piątek Miesiąca od 16.00 będzie Spowiedź i o 17.00 Msza Św. Przypominam, że wszyscy kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Pierwszopiątkowej. Po Mszy Św. nauka do Bierzmowania dla młodszej grupy kandydatów.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca od 9.00 będą odwiedziny chorych z Komunią Świętą według stałego porządku. Po południu o 16.00 zapraszam czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na Mszę Św. i nabożeństwo.

Za tydzień będzie kolekta na utrzymanie Stolicy Apostolskiej oraz zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

W naszej parafii jest organizowana pielgrzymka na Cypr – Śladami św. Pawła i św. Barnaby w terminie od 16 do 23 sierpnia 2022 r. Materiały informacyjne można otrzymać w zakrystii lub znaleźć na parafialnej stronie internetowej. Zapraszam do zapisywania się na ten wyjazd.

Porządek Mszy Św. i intencje od 29 listopada do 5 grudnia 2021 r.

PN 16.00:           + Zm. rodzice, dziadkowie, teściowie oraz krewni

WT 16.00:          + Aniela i Zygmunt Leśniak I rodzeństwo

ŚR 16.00:           + Mieczysława

CZ 16.00:           + Leszek Filiżanowski w 1 r. śm.

PT 17.00:           + Krystyna Starko oraz Marianna Żakowska

SO 16.00:          + Ewa Słupska w 39 r. śm. oraz rodzice Jan i Marianna Złoto

ND 8.00:             + Anna i Zygmunt Chabowscy

ND 9.30:             + Jan Roszak w 20 r. śm. oraz rodzice, dziadkowie i siostry