1 Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

W ubiegłą niedzielę i w Popielec odbyły się zbiórki na pomoc dla Ukrainy, na którą napadła zbrojnie Federacja Rosyjska. Zebraliśmy łącznie 1910 zł. Po zaokrągleniu na konto Diecezjalnej Caritas przekazano 2000 zł. Bóg zapłać!

Oprócz zbiórki pieniędzy odbyła się też zbiórka rzeczy firmowana przez Diecezjalną Caritas. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i przynieśli różne rzeczy według ogłoszonego spisu. Bóg zapłać!

Składam podziękowanie Parafialnemu Zespołowi Caritas i innym wolontariuszom za prowadzenie wspomnianych zbiórek. Bóg zapłać!

Ci, którzy mają możliwość przyjęcia uchodźców, mogą to zadeklarować do Caritas Diecezjalnej w Pelplinie za pośrednictwem Parafii albo do Urzędu Gminy w Warlubiu.

W poniedziałek przypada rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika.
W najnowszym numerze „Pielgrzyma” można znaleźć artykuł o kandydacie na ołtarze i modlitwę w intencji jego beatyfikacji.

We wtorek w naszej diecezji obchodzimy święto 550 Rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

W środę o 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci.

W piątek o 17.30 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

Także w piątek o 19.00 zapraszam na spotkanie pod hasłem „Katecheza dla Dorosłych”. Temat spotkania to „Wpływ Eucharystii na moralną przemianę człowieka.” Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

W sobotę o 11.00 do salki parafialnej zapraszam na spotkanie dzieci.

Również w sobotę o 17.00 w salce parafialne odbędzie się nauka dla kandydatów do Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na cele inwestycyjne parafii oraz zbiórka do puszek dla polskich misjonarzy „Ad gentes”.

Parafianom z Fletnowa dziękuję za przygotowanie wielkopostnej dekoracji.

Porządek Mszy Św. i intencje od 7 do 13 marca 2022 r.

PN 18.00:            + Dariusz (Msza Św. Gregoriańska)

WT 17.00:            Za wszystkie kobiety o bł. Boże z okazji Dnia Kobiet oraz za zmarłe członkinie + Elżbieta Różańska i + Elżbieta Wejdebach (intencja od Koła Gospodyń w Bzowie)

ŚR 18.00:            + Rodzice Chmielewscy oraz + siostry

CZ 18.00:            + Dariusz (Msza Św. Gregoriańska)