10 Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe parafii.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w godne przeżywanie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: dziękuję za przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała, za niesienie w procesji krzyża, latarń, sztandarów i feretronów oraz baldachimu, dziękuję całej służbie liturgicznej, zwłaszcza ministrantom, lektorom oraz śpiewakom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom niosącym Różaniec oraz paniom, które przygotowywały dzieci. Dziękuję za dekoracje na trasie procesji oraz w innych miejscach. Dziękuję wszystkim wiernym za udział w procesji i wspólną modlitwę.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. W dni od poniedziałku do czwartku po Mszach Świętych o 18.00 pójdźmy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty. Na zakończenie Oktawy będzie poświęcenie wianków.

We wtorek przypada 13-sty dzień m-ca. O 17.30 zapraszam na Czuwanie Fatimskie. Tym razem najpierw odmówimy Różaniec, potem będzie Msza Św., a po Mszy Św. procesja zarazem eucharystyczna i fatimska.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18.00 Msza Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Litanią i Aktem Wynagrodzenia, za którego odmówienie można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów.

W sobotę tym razem o 9.30 zapraszam dzieci na zajęcia Koła Misyjnego.

W sobotę od 12.00 do 20.00 w Pelplinie odbędzie się diecezjalny zjazd młodzieży pt. „Przystań – Warsztaty dla duszy 2023”. Do udziału w zjeździe Ksiądz Biskup Diecezjalny zaprasza młodzież z całej diecezji. Jeśli są chętni można zapisać się po Mszy Św. w zakrystii. W zależności od liczby chętnych zadecydujemy o sposobie wyjazdu do Pelplina.

Za miesiąc, w sobotę 15 lipca br., będziemy obchodzić odpust parafialny św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, dziewicy i męczennicy.

Za troskę o kwiaty i porządkowanie kościoła na Boże Ciało i dzisiejszą niedzielę dziękujemy parafianom z rejonu Bzowo-Szosa. Na najbliższą niedzielę, 18 czerwca prosimy parafian z rejonu Bzowo-Góry, a na kolejną niedzielę kościół będzie udekorowany przez narzeczonych, którzy mają ślub dzień wcześniej.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć Szablewski Grzegorz z Fletnowa i Juwa Katarzyna z Parafii w Świekatowie. Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza. [zap. 2]

Porządek Mszy Św. i intencje od 12 do 18 czerwca 2023 r.

PN 18.00:            + Zygmunt Prokopowicz

WT 18.00:            W intencji za naszą parafię

ŚR 18.00:            Za śp. zmarłe mamy z obojga stron oraz zm. siostry

CZ 18.00:            W int. Janusza o szczęśliwą operację i zdrowie

PT 18.00:             + Aleksander i Regina oraz zm. z rodziny

SO 18.00:            + Brat Adam w 5 r. śm. oraz mama Zofia

ND 8.00:              + Dionizy Makowski z ok. ur.

ND 9.30:              + Irena w 9 r. śm., Krzysztof, Roman Suchomscy

ND 11.30:            O błogosławieństwo Boże dla dziecka i rodziców