11 Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Najświętszej – 12 czerwca 2022 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Najświętszej. Kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej, do której zobowiązuje nas Trzecie Przykazanie Kościelne. Trzeba zawsze też pamiętać o Drugim Przykazaniu Kościelnym zobowiązującej nas do tego, aby przynamniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W poniedziałek mamy trzynasty dzień miesiąca, związany z Nabożeństwem Fatimskim. Zapraszam o 18.00 na Mszę Św., Różaniec i Procesję Światła z Figurą NMP Fatimskiej. Na Czuwanie przynosimy ze sobą świece.

W tym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W uroczystość będą odprawione dwie Msze Św.: poranna o 8.00 i główna o 9.30, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pójdziemy tradycyjną trasą: od Kościoła w kierunku do Kapliczki Bożego Miłosierdzia, potem do Kapliczki św. Floriana i dalej skrótem koło Jeziora do Kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie do Krzyża naprzeciw Cmentarza i do Kościoła na zakończenie.

Bardzo proszę członków Rady Parafialnej oraz inne osoby o przygotowanie ołtarzy oraz procesji Bożego Ciała. Do procesji proszę przygotować krzyż, lampiony, sztandary, feretrony i baldachim. Wszystkich parafian proszę o udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji, ale nie tylko, symbolami eucharystycznymi.

Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców, zwłaszcza po Pierwszej Komunii Świętej, do niesienia Różańca. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o 17.00 przy kościele. Młodzież oraz rodziców dzieci proszę o pomoc w prowadzeniu prób oraz o zbieranie płatków kwiatów do sypania na procesji.

W Boże Ciało wieczorem o 18.00 będzie Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Na to nabożeństwo zapraszam wszystkich od najstarszych do najmłodszych, ale szczególnie młodzież. W tym nabożeństwie powinni uczestniczyć wszyscy kandydaci do Bierzmowania. Nabożeństwo będzie trwało ok. 45 minut.

W sobotę o 11.00 w salce parafialnej odbędą się zajęcia Koła Misyjnego.

Bardzo dziękuję za ofiary składane dziś na kolektę, która jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać!

Porządek Mszy Św. i intencje od 13 do 19 czerwca 2022 r.

PN 18.00:            Czuwanie Fatimskie, Msza Św. w intencji za naszą parafię

WT 18.00:            + Stanisława w r. śm. i Władysław Wesołowscy