12 Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021 r.

Od dzisiejszej niedzieli w kościołach można zajmować 70 % miejsc siedzących. U nas więc limit będzie wynosił 85 osób. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

W związku z łagodzeniem obostrzeń związanych z pandemią zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane. Zatem od dzisiaj wysłuchanie Mszy Św. w radio, czy telewizji, czy też przez Internet nie stanowi spełnienia obowiązku wyrażonego w Pierwszym Przykazaniu Kościelnym.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remont i utrzymanie naszego WSD w Pelplinie. Właśnie dzisiaj w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbywa się uroczystość Święceń Diakonatu. Święcenia przyjmuje pięciu kandydatów. Bóg zapłać za modlitwy w intencji Seminarium oraz za każdą złożoną ofiarę.

Niedziela, którą przeżywamy, przypada po 16-stym dniu m-ca. Pragniemy więc uczcić Relikwie Świętego Jana Pawła II i zawierzyć mu rodziny naszej parafii.

We wtorek, w 22-gi dzień m-ca o 18.00 zapraszam na Mszę Św. wotywną
o św. Ricie i na nabożeństwo ku jej czci, które połączymy z nabożeństwem czerwcowym. Proszę przynieść ze sobą róże.

W środę z okazji Dnia Ojca pomodlimy się w intencji ojców podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada uroczystość św. Jana Chrzciciela.

W piątek kończy się rok szkolny. Zapraszam na Mszę Św. o 18.00, którą ofiarujemy w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników obsługi szkoły z podziękowaniem za miniony rok nauki. Przed Mszą Św. od 17.00 będzie okazja do Spowiedzi.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, przeniesiona z 6 czerwca.

Porządek Mszy Św. i intencje od 21 do 27 czerwca 2027 r.

PN 18.00:           + Helena i Alfons

WT 18.00:          ……………………………………………………………………………………

ŚR 18.00:           + Joanna Adrian (od Heleny Lisowskiej z rodziną)

CZ 18.00:           + Joanna Adrian