Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – 3 czerwca 2021 r.

Dziś jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tj. Boże Ciało.

Po Mszy Św. o 9.30 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy,
w której chcemy uwielbiać Chrystusa, wyznawać wiarę w Jego realną obecność
w Najświętszym Sakramencie i modlić się o błogosławieństwo.

Porządek procesji jest następujący: krzyż i latarnie, sztandary, feretrony, dzieci komunijne z Różańcem, dziewczynki sypiące kwiaty, ministranci, kapłan z Najświętszym Sakramentem pod baldachimem, śpiewacy i wszyscy pozostali wierni.

W tym roku procesja idzie drogą wokół jeziora w kierunku od Kościoła w prawo do Kapliczki Miłosierdzia Bożego, następnie do Kapliczki św. Floriana, Kapliczki NSPJ naprzeciw sklepu i do Krzyża naprzeciw Cmentarza i Kościoła. Na zakończenie procesji udajemy się do kościoła, gdzie odśpiewamy hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy”
i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Oprócz Mszy Św. z procesją są odprawiane Msze Św. o 8.00 rano oraz o 18.00 wieczorem. Ponieważ w Boże Ciało przypada Pierwszy Czwartek M-ca, Mszę Św. wieczorną poprzedzi Godzina Święta, która rozpocznie się o 17.00.

W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Od 17.00 będzie Spowiedź, o 18.00 Msza Św. z modlitwami do NSPJ i procesją Oktawy Bożego Ciała.

W sobotę z racji Pierwszej Soboty Miesiąca od 9.00 odbędą się odwiedziny chorych z Komunią Św. Zamierzam odwiedzić wszystkich chorych według listy sprzed pandemii. Proszę o informację, jeśli ktoś aktualnie jest na kwarantannie lub w izolacji. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. będzie odprawione nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Po uroczystości Bożego Ciała obchodzi się Oktawę. Zapraszam na Msze Św.
i procesje eucharystyczne wokół kościoła w dni powszednie o 18.00, i o 9.30
w niedzielę.