13 Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

W poniedziałek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą odprawione o 8.00 i o 18.00. Kolekta uroczystości jest przeznaczona na Stolicę Apostolską. W tym dniu za pobożne posługiwanie się krzyżem, różańcem, szkaplerzem, medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa można uzyskać odpust zupełny.

W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w kościele odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Celem zebrania jest omówienie przygotowań do odpustu św. Małgorzaty z Antiochii oraz inne sprawy bieżące. Odpust naszej głównej Patronki będzie obchodzony w sobotę, 25 lipca br.

Pierwszy Czwartek Miesiąca. Od 17.00 zapraszam na Godzinę Świętą. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu okazja do Spowiedzi i wspólne modlitwy do Miłosierdzia Bożego oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Pierwszy Piątek Miesiąca. Od 17.00 Sakrament Pokuty i Pojednania, o 18.00 Msza Św. o św. Tomaszu, Apostole z modlitwami ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pierwsza Sobota Miesiąca. Od 9.00 odwiedziny z Komunią Św. w takim porządku jak zwykle. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Uwaga ministranci, lektorzy i psałterzyści! Zapraszam do udziału w Wakacyjnych Warsztatach Liturgicznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 1 lipca br. o 11.00 w ogrodzie przy plebanii (w przypadku niepogody w salce parafialnej). Spotkania mają mieć charakter formacyjno-rekreacyjny, ich celem jest integracja parafialnego środowiska dzieci i młodzieży, dlatego zapraszamy chętnych do włączenia się w służbę liturgiczną. Rodziców proszę o pomoc w organizowaniu i prowadzeniu spotkań.

Uwaga dzieci i młodzież szkolna! Zapraszam do udziału w konkursie pt. „Droga Świętości Jana Pawła II. Od domu rodzinnego do domu Ojca w niebie”. Konkurs organizowany jest przez naszą Parafię p.w. św. Małgorzaty Antiocheńskiej oraz przez Przeorat Pomorski Orderu Świętego Stanisława. Szczegóły nt. zadań konkursowych są na plakatach w gablotach parafialnych, na ulotkach oraz w bieżącym numerze „Pielgrzyma”. Zapraszam!

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: 1) Nalewajski Bartosz z Grudziądza, Parafia św. Stanisława Biskupa i Klaudia Weronika Cumbrowska z Fletnowa, Parafia w Bzowie (1); 2) Lasota Michalina Anna z Wielkiego Komórska i Nowacki Mateusz Michał z Osieka, Parafia w Bzowie (1); 3) Jabłońska Paulina z Bąkowskiego Młyna, Parafia Płochocin i Dwojacki Szymon z Bzowa (1). Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, powinien w sumieniu powiadomić proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 29 czerwca do 5 lipca 2020 r.

PN 8.00:              + Paweł i Wanda Szafryna z ok. im.

PN 18.00:            O Boże Błogosławieństwo w rodzinie

WT 18.00:            …………………………………………………………………………………………..

ŚR 18.00:            …………………………………………………………………………………………..

CZ 18.00:            …………………………………………………………………………………………..