15 Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020 r.

W poniedziałek przypada 13-sty dzień m-ca, Dzień Fatimski. O 18.00 zapraszam na Czuwanie Fatimskie: Różaniec, Mszę Św. i Procesję Światła z figurą NMP Fatimskiej. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece, aby je zapalić podczas modlitwy różańcowej oraz w procesji. Całe czuwanie, a zwłaszcza Mszę Św. ofiarowujemy w intencji o łaskę uzdrowienia duszy i ciała.

W środę Msza Św. będzie odprawiona o 9.00 rano. Po Mszy Św. Nowenna do MBNP.

Za tydzień, w niedzielę przypadającą po 16-stym dniu m-ca uczcimy Relikwie św. Jana Pawła II i prosić będziemy przez jego wstawiennictwo o opiekę dla rodzin i pomyślną pogodę na czas zbiorów.

Za dwa tygodnie w sobotę, 25 lipca br. będziemy obchodzić Odpust Parafialny
św. Małgorzaty z Antiochii
, dziewicy i męczennicy, patronki parafii. Msza Św. Odpustowa będzie odprawiona o 17.00, po Mszy Św. wraz z Radą Parafialną zapraszam na Festyn w Ogrodzie przy Plebanii. Podczas Festynu wystąpi Zespół Wokalno-Muzyczny „Claritas” z Torunia, przygotowywane są gry i zabawy oraz tradycyjny poczęstunek. Zapraszamy wszystkich, całe rodziny, dzieci, młodzież i dorosłych.

W ramach przygotowania do Odpustu w porozumieniu z Radą Parafialną zapraszam na  generalne sprzątanie Kościoła i jego otoczenia w sobotę, 18 lipca br. Zapraszamy chętnych z całej parafii. Członków Rady Parafialnej proszę o koordynowanie prac.

W czwartek o 16.30 zapraszam młodzież, która chciałaby zaangażować się w przygotowanie liturgii odpustowej oraz gier i zabaw na odpustowy festyn. Zapraszam szczególnie ministrantów, lektorów i psałterzystki, młodzież żeńską z dawnej scholi oraz wszystkich chętnych do działania. Spotkanie odbędzie się w Salce Parafialnej.

Dziękuję za ofiary składane na dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe. Ołtarz boczny p.w. NMP został zdemontowany i przewieziony do pracowni konserwatorskiej p. Piotra Romanowskiego w Toruniu.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: 1) Nalewajski Bartosz z Grudziądza, Parafia św. Stanisława Biskupa i Klaudia Weronika Cumbrowska z Fletnowa, Parafia w Bzowie (3); 2) Lasota Michalina Anna z Wielkiego Komórska i Nowacki Mateusz Michał z Osieka, Parafia w Bzowie (3); 3) Jabłońska Paulina z Bąkowskiego Młyna, Parafia Płochocin i Dwojacki Szymon z Bzowa (3). Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, powinien w sumieniu powiadomić proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 13 do 19 lipca 2020 r.

PN 18.00:            Czuwanie Fatimskie. Msza Św. w intencji o łaskę uzdrowienia duszy i ciała

WT 18.00: …………………………………………………………………………………………..

ŚR 9.00: …………………………………………………………………………………………..

CZ 18.00:            + Krystyna w 7 r. śm. oraz Natalia