16 Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020 r.

Podziękowanie za generalne sprzątanie kościoła. Dziękuję wszystkim osobom, które odpowiedziały na prośbę i uporządkowały wnętrze kościoła. Bóg zapłać! Aby uporządkować także otoczenie kościoła w porozumieniu z Radą Parafialną zapraszam chętnych we wtorek o 15.00 przy kościele.

Tydzień temu na kolektę inwestycyjną złożono 1875 zł. Bóg zapłać!

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. Mamy pamiętać o modlitwie w intencji kierowców, podróżujących, pielgrzymów i przewodników. Na zakończenie w niedzielę 26 lipca br. odbędzie się zbiórka na Fundację MIVA, zaopatrującą misjonarzy w środki transportu. Za tydzień także po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych.

W środę przypada święto św. Marii Magdaleny. Jest to 22-gi dzień m-ca, zapraszam więc na nabożeństwo do św. Rity w łączności ze Mszą Św. i Nowenną do MBNP.

W czwartek obchodzimy święto św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy.

W sobotę, 25 lipca br. o 17.00 będziemy obchodzić Odpust Parafialny
św. Małgorzaty z Antiochii
, dziewicy i męczennicy, patronki parafii. Uroczystości będzie przewodniczyć Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Po Mszy Św. wraz z Radą Parafialną zapraszam na Festyn w Ogrodzie przy Plebanii. Podczas Festynu wystąpi Zespół Wokalno-Muzyczny „Claritas” z Torunia. Przygotowywane są konkursy, gry i zabawy oraz tradycyjny poczęstunek. Zapraszamy wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny.

Aby przygotować liturgię odpustową zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów, psałterzystki, młodzież z dawnej Scholii Parafialnej na zbiórkę w piątek po Mszy Św. tj. ok. 18.30 w kościele.

Porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 26 lipca 2020 r.

PN 18.00:            + Elżbieta Różańska (od koleżanek z Warlubskiego Chóru)

WT 18.00:            …………………………………………………………………………………………..

ŚR 18.00:            …………………………………………………………………………………………..

CZ 18.00:            + Henryk Lemka (od Zakładu Pogrzebowego Hades z Nowego)

PT 18.00:             + Rodzice Regina w 9 r. śm. i Aleksander Gowin

SO 18.00:            ODPUST PARAFIALNY ŚW. MAŁGORZATY Z ANTIOCHII PIZYDYJSKIEJ
1) W intencji parafii
2) + Zbigniew Trawiński w 15 r. śm. (od syna z żoną)
3) + Czesław Sikora w 24 r. śm.

ND 8.00:              + Marianna w 14 r. śm. i Jan Złoto

ND 9.30:              + Jerzy Pustuła w 14 r. śm.

ND 11.30             + Jan, Edmund i rodzice